Benešová obviňuje státní zástupce z úniků informací v kauze Sováka, upozorňuje server Česká justice

3 měsíce starý 12

V případu soudce pražského vrchního soudu Sováka, obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení, měla některá média podle Benešové přístup k interním informacím.

„Vzhledem k rozsahu, míře detailu a vyznění předmětných informací se obávám, že jejich zveřejnění nelze, jako v některých jiných případech, připsat na vrub aktivitě obhájců obviněných,“ píše podle serveru ministryně v dopise. Podle Benešové je tak pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. V pondělí v rozhovoru pro server Novinky.cz ministryně z úniků obvinila pražské Vrchní státní zastupitelství.

V dopise Bradáčové ministryně podle České justice uvádí, že v případě VSZ se nejedná o ojedinělý jev a že u stejné instituce v Olomouci k únikům nedochází. Benešová žádá Bradáčovou o prověření a přijetí opatření, která by do budoucna únikům informací zabránila. Dopis byl podle serveru zaslán také nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi.

Serveru Novinky.cz Benešová v pondělí řekla, že také telefonicky požádala Zemana, aby situaci řešil. Vyšetřit by podle ní měla únik i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). 

Zdroj