Běsnění opilého recidivisty nepřežil jeden člověk. Co napadení odstartovalo, je záhadou

4 měsíce starý 71

Pátrání, které trvalo zhruba dvě hodiny, skončilo na chodbě jednoho z domů v Chodově na Sokolovsku. Policisté tam zadrželi muže, který podle nich ubil k smrti nájemníka z ubytovny v Nejdku na Karlovarsku. „Čtyřiatřicetiletého muže kriminalisté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti,“ řekl mluvčí policie Karlovarského kraje Jakub Kopřiva.

Udělat to mohli ale až po tom, co vystřízlivěl. Krátce po zadržení nadýchal 2,3 promile. U výslechu si podle informací Krimi zpráv ani pořádně nedokázal vzpomenout na to, co napadení odstartovalo. Útok nechápou ani obyvatelé ubytovny, kde se tragédie stala. „Byl vožralej, vlítnul na něho a hned ho začal mlátit,“ říká jeden z nájemníků ubytovny.

„Několikrát ho měl zasáhnout silnými údery pěstí a také několika kopy do horní části těla. Následně měl napadnout také sedmačtyřicetiletého muže,“ dodal Kopřiva. Starší z obětí podlehla těžkým zraněním na místě.

Důvod samotného útoku prý nezná ani druhý napadený, který skončil v péči lékařů. „On sem vlítnul a napadl nás i toho chudinku, ale z ničeho nic,“ popisuje útok zraněný muž. Po tom, co policisté muže podezřelého z útoku obvinili, navrhl státní zástupce vazbu. Soud návrh projedná nejpozději ve čtvrtek. Při rozhodování se zřejmě bude řídit i pestrou trestní minulostí obviněného muže. Podle našich informací má v trestním rejstříku přes čtyřicet záznamů. Teď mu hrozí šestnáctiletý trest.

Zdroj