Bez hráčů z NHL to nebude na olympiádě v Pekingu ostuda, věří Nedvěd

4 týdny starý 19

 Reuters

Vedení české hokejové reprezentace musí stejně jako další účastníci olympijských her v Pekingu aktivovat záložní programy a začít pracovat na skládání týmů bez hráčů z NHL. Vedení zámořské soutěže totiž dnes oficiálně potvrdilo, že své hokejisty s ohledem na koronavirovou situaci do Číny nepustí.

"Olympijský turnaj je svátek pro všechny a hráči, se kterými jsem v zámoří mluvil, se na něj těšili," uvedl Nedvěd v tiskové zprávě.

"V každém případě věřím, že i z hráčů evropských klubů sestavíme výborné mužstvo a v Pekingu se s ním popereme o co nejlepší výsledek," podotkl šéf realizačního týmu, jenž byl v minulých dnech v zámoří na inspekční cestě. Teď se ukázalo, že zbytečně.

Šance, že se hráči z NHL v Pekingu skutečně objeví, v posledních dnech stále klesala. Dnešní definitivní verdikt tak nebyl překvapivý, zámořská média jej avizovala již v úterý.

"Pro olympiádu a pro hokej by byl turnaj s účastí hráčů NHL událostí," řekl Pešán. "Od začátku sezony jsme nicméně museli pracovat i s variantou, že do Pekingu nepojedou. V širší nominaci proto figurují všichni v úvahu připadající hráči z Evropy a s Petrem Nedvědem jsme změně uzpůsobili další program včetně plánu skautingu a cest po evropských soutěžích," přiznal třiačtyřicetiletý kouč.

Česká reprezentace musela stejně jako další hokejové svazy s předstihem nahlásit seznam hráčů, ze kterého trenéři vyberou konečnou nominaci. Vedle hokejistů z NHL na něm byli i hráči z evropských soutěžích. V českém případě se podle manažera Jana Černého jednalo včetně realizačního týmu o 138 osob. Hokejistů z NHL přitom mohlo být maximálně 47.

"Turnaj s účastí nejlepších hokejistů planety by byl určitě obrovským zážitkem. Vývoj počtu pozitivně testovaných hráčů v NHL ovšem k takovému rozhodnutí směřoval a museli jsme s ním počítat," dodal prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Olympijské hry v Pekingu se uskuteční od 4. do 20. února, český tým se v základní skupině B utká s Ruskem, Dánskem a Švýcarskem.

Zdroj