Bez práce nejenže nebudou koláče, ale ani dávky. To je jedním z principů re-VIZE sociálního systému, který jsme s mým týmem přip...

před 1 měsíc 32
Bez práce nejenže nebudou koláče, ale ani dávky. To je jedním z principů re-VIZE sociálního systému, který jsme s mým týmem připravili a jdeme ho prosadit.

Nevidím důvod, aby zdravý práceschopný člověk dlouhodobě dostával peníze za nic. Dávky nemají být životní styl, ale pomoc v těžkém životním období postavit se zpět na vlastní nohy. Každému se může stát, že třeba i nikoli vlastní vinou přijde o práci a takovému člověku pomůžeme. Jak finančně, tak s hledáním práce, rekvalifikací atd.

Nebude už ale možné jen neomezeně sedět doma a čekat, že se stát postará. Práce se u nás najde dost, firmy chtějí nabírat lidi a stejně tak i na obcích se hodí pomocná ruka na mnoho činností. Zkrátka, kdo chce pracovat, tak si práci najde. Když se to dlouhodobě nedaří, je fér zbytku společnosti za poskytnout pomoc taky něco málo odvést zpět formou práce. Ostatně, pomáhá to i danému člověku udržet si zdravé pracovní návyky a dává to dobrý příklad jeho dětem.

Přečtěte celý článek