Bezpečnostní složky uzavřely Kapitol, na místě jsou zranění

3 měsíce starý 14

Oblast je pod uzávěrou poté, co v pátek odpoledne najelo auto do ochranné barikády před americkým Kapitolem. BBC píše, že dva příslušníci místní policie utrpěli zranění.

Článek

V pátek odpoledne najelo auto do barikády před americkým Kapitolem, zranilo dva policisty Kapitolu a řidič byl postřelen, uvedli dva policisté pro agenturu AP.

„Policie zajištující ochranu Kapitolu (USCP) zasahuje na Severní barikádě na příjezdové cestě na Independence Avenue kvůli oznámení, že někdo najel vozidlem do dvou policistů. Podezřelý je ve vazbě. Oba policisté jsou zraněni. Všichni tři byli převezeni do nemocnice,“ napsala USCP na Twitteru.

CRITICAL INCIDENT: USCP is responding to the North Barricade vehicle access point along Independence Avenue for reports someone rammed a vehicle into two USCP officers. A suspect is in custody. Both officers are injured. All three have been transported to the hospital. pic.twitter.com/4TXIdulJc6

— U.S. Capitol Police (@CapitolPolice) April 2, 2021

Bezpečnostní složky agentuře AP sdělili, že podezřelý byl postřelen a v kritickém stavu převezen do nemocnice. Jednoho ze zraněných policistů odvezlo do nemocnice policejní auto, druhého převážela posádka rychlé lékařské pomoci, uvedli úředníci.

Připravujeme podrobnosti.

Zdroj