Biden je pro Rusko lepší než Trump, překvapil Putin. Měl jednoduché vysvětlení

před 2 měsíce 70

"Je to zkušenější, předvídatelnější člověk, je to politik staré formace," řekl na adresu současného demokratického prezidenta USA Bidena šéf Kremlu v rozhovoru s novinářem kanálu Rossija-1 Pavlem Zarubinem. "Budeme ale spolupracovat s jakýmkoliv americkým lídrem, kterému vysloví americký národ důvěru," dodal šéf Kremlu.

ČTĚTE KOMENTÁŘ: Trump, nebo Biden? Koho a proč si přeje Čína

O Trumpovi Putin řekl, že má vlastní názor na to, jak by se měly vyvíjet vztahy Washingtonu s jeho spojenci, když podle ruské státní agentury komentoval "současnou nespokojenost" v Evropské unii v souvislosti s možným návratem Trumpa do funkce prezidenta USA.

Spojené státy i Rusko letos čekají prezidentské volby. Zatímco v Rusku je za vítěze březnového hlasování předem považován Putin, Spojené státy čeká v listopadu klání, ve kterém se podle předpokladů opět střetne Trump s Bidenem.

Trump o víkendu vyvolal pobouření projevem na předvolebním mítinku. Prohlásil v něm, že jako prezident jednou varoval lídra nespecifikované alianční země, že USA by jí v případě ruského útoku nepřišly na pomoc, nebude-li dávat dostatečné peníze na obranu. Údajně tehdy dodal, že by Rusko "povzbuzoval, ať si dělají, co k čertu chtějí", přičemž příběh prezentoval jako ukázku svého úspěšného nátlaku na spojence ohledně vojenských rozpočtů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jakým způsobem rozjel Vladimir Putin kampaň?

Přečtěte celý článek