Bílé Česko? Podívejte se, kde všude má sněžit. V týdnu pak přijde teplotní šok

2 týdny starý 8

Nedělní ráno bude téměř po celém Česku deštivé, v severovýchodní polovině území se místy objeví sněžení nebo mrznoucí srážky a ojediněle i mlhy. Přechodně se zde může vytvořit i sněhová pokrývka. Srážky by se podle Českého hydrometeorologického ústavu mohly vyhnout východu. I přes den můžeme ve většině Česka očekávat proměnlivou oblačnost doprovázenou přeháňkami.

Nejvyšší denní teploty se vyšplhají až ke 12 °C, zatímco na severovýchodě, na Moravě a ve Slezsku se budou maxima pohybovat mezi 1 a 6 °C. Alespoň v části všech krajů platí výstraha před ledovkou se středním stupněm nebezpečí. Varování platí západněji od noci do 9 hodin ráno, ve východnějších částech země od rána až do 14 hodin.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Změna klimatu jako existenciální hrozba pro život na Zemi. Vědci varují před extrémy v počasí

Podobné počasí jako o víkendu očekávejte i v noci na pondělí. Noční teploty zůstanou nad nulou, v Čechách bude opět tepleji s minimy mezi 4 a 8 °C. Přes den bude oblačno až zataženo. Občasný déšť a přeháňky vydrží i zpočátku dne, později se budou objevovat pouze místy. Na severovýchodě se má jednat o srážky trvalejší. Počítejte s denními maximy okolo 10 °C.

Deštivo má být podle meteorologů i v úterý. V nadmořských výškách nad 1 000 metrů a večer nad 400 metrů se objeví i smíšené nebo sněhové srážky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 5 a 9 °C. Ochlazování bude večer pokračovat, a v noci na středu i přes den již může mrznout.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: V průběhu oslav 17. listopadu se uskutečnil i pochod za klima

Zdroj