Bílé pláže i Parthenón: Řecko a Turecko zasypal sníh, Istanbul musel zavřít letiště

3 měsíce starý 16
Bílé pláže i Parthenón: Řecko a Turecko zasypal sníh, Istanbul musel zavřít letiště

Podle portálu pražského letiště jsou lety do Atén a Istanbulu v pondělí odpoledne a večer zrušené. Kvůli nepřízni počasí část škol v řeckém hlavním městě přešla na distanční výuku a očkovací centra zkrátila provozní dobu, uvedla agentura AP.

Radlice odklízí sníh z ulic řecký měst.

Foto: Thanassis Stavrakis, ČTK/AP

Pozastavení provozu na istanbulském letišti se dotkne desítek mezinárodních letů, uvedla agentura EFE. V části Turecka chumelí už od víkendu. Kvůli silným srážkám zavřela část škol a problémy zaznamenala i silniční a železniční doprava.

Řeckou metropoli zasypal sníh. Nezvyklý pohled se naskytl i na antickou akropoli.

Foto: Thanassis Stavrakis, ČTK/AP

Bílá Akropole

Sníh v pondělí pokryl také Akropoli, Atény a okolí. Kvůli špatnému počasí přešlo zhruba 46.000 školních tříd na distanční výuku, uvedl vládní mluvčí. Ministerstvo zdravotnictví ohlásilo, že očkovací centra zavřou v Aténách a v Attice odpoledne a v úterý zůstanou zavřena. Problémy v souvislosti se sněžením vláda očekává i v úterý. Velké problémy hlásí i hromadná doprava a kvůli sněhu v Aténách kolabuje provoz.

Studené podívané si užívali lidé i zvířata.

Foto: Michael Varaklas, ČTK/AP

Sněhové srážky jsou časté v severním Řecku, v Aténách a na jihu země jsou ale hustá sněžení vzácnější. Chumelenice by v jihoevropské zemi mohly trvat do středy, informovali meteorologové. Minulý rok v Aténách sněžení rovněž způsobilo velké problémy a výpadky v dodávkách elektřiny. Turecko, Řecko a okolní státy zasáhla v těchto dnech studená vlna a například na východu Albánie naměřili 17 stupňů pod nulou.

podpis
Zdroj