Blatného konec se blíží. Babišovy Lidové noviny už vítají nástupce

3 měsíce starý 7

Jak to tak bývá, nejvíce se člověk o změnách ve vládě dozví přímo ve vládním tisku, konkrétně v Lidových novinách ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Děje se tak i nyní v souvislosti s blížícím se koncem Jana Blatného na postu ministra zdravotnictví. Známe nástupce, víme, že Blatného mediální obraz je stejně tragický jako výsledky boje této vlády proti covidu, je evidentní, že Babiš je nervózní z průzkumů volebních preferencí a nakonec už se rýsuje i nástupce. Ostatně je tady duben a obsazení rezortů se nemělo měnit jen v březnu.

Člověka, který by do křesla ministra zdravotnictví rád usedl, nám představily Lidové noviny již 30. března, a to nefalšovaně oslavným textem s titulkem Arenberger a Babiš sázejí na onkologii. Píše se tu například: Do téměř sebevražedné mise by se mohl pustit podle sílících spekulací, které LN potvrdily vládní zdroje, ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) Petr Arenberger. Netají se tím, že má rád výzvy. A hlavně s premiérem našel společnou řeč i nad jiným tématem, než je koronavirová pandemie. Oba pojí ambice zasadit ránu rakovině, která ročně postihne více než 80 tisíc Čechů.“

Dále čtěte

Táta by byl zděšený, říká Jan Hrušínský v rozhovoru pro Revue FORUM

V pondělí 15. března vychází nové číslo Revue FORUM a v něm najdete velký rozhovor s hercem a principálem Divadla Na Jezerce Janem Hrušínským. ...

číst článek »

Tak to vidíte. Přicházející ministr a náš všemocný premiér nás zachrání nejen před nemocí covid-19, ale dokonce i před rakovinou! Lidové noviny již dříve přinesly investigativní zjištění známého Babišova redaktora Martina Shabu, jenž čistě náhodou získal vytýkací dopisy, které Babiš Blatnému poslal.

V článku o Arenbergerovi se dočteme také o Babišově snaze zasadit úder onkologickým onemocněním. Lidovky s ředitelem FNKV samozřejmě hovořily a poukázaly i na to, že si již založil twitterový účet. Takže ambiciózní adept je na světě a Blatný si nejspíš bude přes Velikonoce balit.

Hned druhý den (31. března) v Lidových novinách vyšel text Odsun druhé dávky? Měl přijít dřív, který je k Blatnému jednoznačně kritický. Podle všech zmiňovaných osob měl být interval mezi očkováním první a druhé dávky proticovidové vakcíny delší a mělo se o tom rozhodnout už dávno.

„Na Blatného v této věci naléhal i premiér Andrej Babiš (ANO), který se zaštiťoval výzvami odborníků. Prodloužení intervalu mezi dávkami podporoval jak hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal, který vede poradní skupinu, tak šéf České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek, píší Lidovky.

Dále čtěte

Ray Baseley

GALERIE: Pietní místo na Staroměstském náměstí pokračuje. Další kříže dostávají jména

Lidé stále přicházejí na Staroměstské náměstí připisovat jména svých zesnulých blízkých k pětadvaceti tisícům křížů, které tam jako symbolickou ...

číst článek »

Jak to tak vypadá, o Blatného osudu je rozhodnuto. Dlužno říci, že on sám si příliš soucitu nezaslouží. Svou misi začal lhaním o (ne)podpisu petice proti Andreji Babišovi, do jehož vlády právě nastupoval. Chaos v opatřeních trval během celého jeho působení, stačí připomenout, že vláda přišla s tzv. systémem PES, který vzápětí sama porušila. A těsně před Velikonocemi Blatný vše korunoval vyhrožováním a urážením Pražanů, které nechce pustit mimo hranice okresu, protože prý nedodržují opatření. Nejspíš si tak nějak nevšiml, že přece jen nejsme ve školce.

Těžko říci, zda se situace s jakýmkoli dalším ministrem může zlepšit. Dá se očekávat, že posun nastane až ve chvíli, kdy bude proočkováno dostatečné množství lidí, což se zatím také nestalo. Rozhodně to ale nebude díky této vládě jako spíš jí navzdory.

Zdroj