Blatného způsob vedení ministerstva budí pochybnosti. Se svým náměstkem za tři měsíce mluvil 15 minut, teď ho na hodinu propustil

2 měsíce starý 17

Pokud by snad někdo váhal nad tím, proč na ministerstvu zdravotnictví pod vedením Jana Blatného nefunguje vůbec nic, nyní dostává malou nápovědu. Ministr totiž dnes propustil svého náměstka pro zdravotní péči Aleksi Šeda, který do funkce nastupoval za ministra Romana Adama Vojtěcha a který platí za velkého odborníka ve svém oboru. Ostatně, po Prymulově konci se o něm uvažovalo jako o jeho nástupci. Z nejasných důvodů ale dostal přednost Blatný.

Teď tedy Šedo ve své funkci definitivně končí. Jan Blatný to oznámil na Twitteru ministerstva zdravotnictví a jako důvod uvedl neshody. “Dohodli jsme se s panem náměstkem Aleksi Šedem, že dnes skončí ve funkci. Pana profesora si velmi vážím, ale bohužel se nesetkaly naše představy o fungování sekce zdravotní péče. Panu Šedovi děkuji za vše, co pro ministerstvo udělal, a přeji mu úspěchy v další práci.

Jan Blatný: Dohodli jsme se s panem náměstkem Aleksi Šedem, že dnes skončí ve funkci. Pana profesora si velmi vážím, ale bohužel se nesetkaly naše představy o fungování sekce zdravotní péče. Panu Šedovi děkuji za vše, co pro ministerstvo udělal, a přeji mu úspěchy v další práci.

— Ministerstvo zdravotnictví (@ZdravkoOnline) January 26, 2021

Ke svému propuštění se vyjádřil také samotný náměstek, podle kterého byl skutečně problém v komunikaci, ale ze strany ministra, který se svým přímým podřízeným za dobu svého úřadování prakticky nepromluvil. “Na rozdíl od předchozích ministrů jsem s docentem Blatným měl, ne vlastní vinou, možnost kromě velkých porad osobně hovořit cirka 15 minut, což pro autentickou spolupráci ministra s náměstkem nestačí. A to ani v komunikaci s lidmi uvažujícími ano=ano, ne=ne, nevím=nevím a nepodepsal jsem=nepodepsal jsem,” řekl Aleksi Šedo pro server Lidovky.cz a naznačil tak značné zmatky, které na ministerstvu panují.

Za dobu, kdy je Blatný ve funkci, tak končí už třetí jeho náměstek. Ministr už se rozloučil i s Lubomírem Chudobou či Alenou Šteflovou. Včera na vlastní žádost skončila i další důležitá osoba na ministerstvu a sice koordinátor očkování Zdeněk Blahuta, který nastoupil teprve v prosinci. Oficiálním důvodem byly jeho zdravotní problémy, ale při odchodu naznačil i další důvody: považoval svou práci za daných podmínek za marnou.

Foto: vlada.cz

Zdroj