Blatný: Dva týdny žádné uvolnění a kontroly

3 měsíce starý 11

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo

Blatný: Dva týdny žádné uvolnění a kontroly

„Nouzový stav do doby, do které ho Poslanecká sněmovna schválila, musí trvat se všemi opatřeními,“ uvedl v neděli Blatný v Otázkách Václava Moravce České televize. Bude navíc chtít, aby omezení pohybu mezi okresy platila a byla kontrolována i o Velikonocích.

Sněmovna v pátek umožnila prodloužení nouzového stavu o dva týdny, vládu potom vyzvala ke zrušení omezení pohybu obyvatel v okresech i kontrol občanů na hranici okresů nejpozději v úterý 6. dubna, tedy po Velikonocích.

Dolní komora také chce umožnit pohyb lidí mezi Prahou a Středočeským krajem nebo zrušení povinného nošení roušek či respirátorů v zastavěné části obce, pokud je člověk na ulici sám či se svými blízkými z domácnosti.

Zákaz cestování mezi okresy patřil mezi nejvíce kritizovaná opatření při sněmovním jednáním o prodloužení nouzového stavu. Opozičním předákům se nelíbí zejména zákaz jezdit i na vlastní chalupy či chaty, pokud jsou v jiném okrese.

Blatný také zopakoval, že jako nejbližší termín možného návratu dětí do škol vidí 12. duben. „Všechny ostatní kroky předpokládají, aby minimálně do té doby byla dodržována stejná opatření,” doplnil Blatný. Varoval, že v opačném případě by se mohla začít epidemická situace znovu zhoršovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj