Blatný odmítá kritiku Babiše. Zažilo se slovo vytýkací dopis, je to prostě dopis, řekl

3 měsíce starý 8

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) neuvažuje o rezignaci, nic na tom podle něj nemění ani vytýkací dopis od premiéra Andreje Babiše (ANO). Blatný zároveň odmítl, že by nezvládal svou práci, postupuje prý jako odborník, prohlásil v nedělních Otázkách Václava Moravce.

Blatný řekl, že se nenechá zviklat ani tlakem na odborná rozhodnutí ze strany laické veřejnosti. „Já se rozhoduji jako odborník,“ reagoval ministr zdravotnictví na spekulace o svém odchodu. „Já si nemyslím, že manažersky selhávám. Na dopisy panu premiérovi odpovídám,“ dodal na dotaz k dopisům od Andreje Babiše, které mu zaslal v souvislosti s užíváním některých nových léků proti covidu-19 a jejich zaváděním v českém zdravotnictví.

Dále čtěte

Koalice SPOLU

Koalice SPOLU vyzvala premiéra k odložení volby radních České televize

Poslanci mají v dubnu zvolit čtyři nové radní České televize. Vybírat budou z dvanácti finalistů, které vybral volební výbor sněmovny. Koalice ...

číst článek »

Že by se ze strany premiéra Babiše jednalo o vytýkací dopis, však ministr Blatný odmítl. „Je to prostě dopis,“ prohlásil s tím, že s tím, že dokud se bude moci rozhodovat jako odborník, bude vše v pořádku. Následně však dodal, že kdyby jej někdo tlačil k politickým rozhodnutím, byla by situace úplně jiná.

Blatný zdůraznil, že sám neuvažuje o rezignaci. „Svou práci dělám tak nejlépe, jak umím. Nepočítám s tím, že na konci dubna už ministerstvo nepovedu. Kdybych to udělal, nemohl bych se lidem podívat do očí,“ doplnil ministr.

Současná protikoronavirová opatření by měla podle Blatného platit až do konce nouzového stavu. Ten poslanecká sněmovna v pátek prodloužila až do neděle 11. dubna. „Předpoklad uvolňování škol od 12. dubna, který vidím jako nejbližší možný termín,“ řekl s tím, že všechny ostatní kroky předpokládají, aby minimálně do té doby byla dodržována stejná opatření. Podle něj by v opačném případě hrozilo zhoršení epidemické situace.

Zdroj