Pokud se lidé o Velikonocích „utrhnou ze řetězu“ a nebudou dodržovat protiepidemická opatření, hrozí podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), že se školy otevřou 12. dubna jen na týden, než se epidemie covidu-19 zase zhorší. Řekl to na jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví.

Praha 19:26 31. března 2021

Jan Blatný | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Blatný tak reagoval na porušování protiepidemických opatření s příchodem slunečného počasí, kdy lidé vyrazili do parků a na další veřejná místa, někteří nedodržovali rozestupy a neměli respirátory.

Teď se handrkovat o odměny pro zdravotníky je trapné. Jako stát jsme prohráli všechno, říká Kubek

Číst článek

Poslanec Marek Benda (ODS) to spojoval se zákazem cestování mezi okresy, protože lidé nemohou opustit Prahu. „Když s tím nic neuděláme, tak tito lidé, kteří se neumějí chovat ve svém vlastním městě, pojedou do celé země a tam se budou chovat úplně stejně,“ řekl ministr. Přirovnal to k zimní situaci v Krkonoších.

O umožnění cest Pražanů alespoň do středočeských okresů Praha-západ a Praha-východ žádali ministerstvo vnitra v minulých dnech zástupci hlavního města. To odmítlo s odvoláním na stanovisko právě ministra zdravotnictví. Pozornost budila opět hlavně pražská podskalská náplavka, kde v pondělí večer lidi musela vyhánět i policie. Podobně zasahovali policisté i jinde v Praze. Ve středu deklarovali, že na náplavce bude hlídka za hezkého počasí přítomná trvale.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) k tomu uvedl, že problém není, že lidé vyrazili ven, ale že nedodržovali rozestupy a nenosili povinné respirátory. Stovky Pražanů se vydaly do parků i ve středu, značná část znovu bez ochrany úst a nosu.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Tři meteorologické stanice už ohlásily první letní den. O víkendu přitom má v některých oblastech sněžit

  2. Blatný pohrozil, že se školy otevřou jen na týden, pokud se lidé o Velikonocích ‚utrhnou ze řetězu‘

  3. Petříček: Vyhodnocovat dotazníky k Dukovanům se bude až po volbách. Na dostavbě by měla být shoda

  4. OBRAZEM: Pohled do Jeleního příkopu, Královských a Jižních zahrad. Veřejnosti se otevřou na Velký pátek

  5. Odpor obyvatel Malšína na Českokrumlovsku zastavil stavbu větrných elektráren, měly být nejvyšší v Česku

  6. Ministerstvo prověří karibské angažmá šéfa dozorčí rady České exportní banky. Může přijít o místo

Aktuální témata

Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme