Bledne iPhone 12 závistí? Někteří uživatelé si stěžují na problém s barvou

2 měsíce starý 8

Apple iPhone 12 se prodává v široké škále barevných variant. Zatímco je jeho zadní část chráněna sklem, rámeček je hliníkový. A právě ten začíná dle zpráv mnohých uživatelů pomalu měnit odstín své původní barvy. Nejrazantnější je to u Product Red barvy. Vyobrazený iPhone byl zakoupen loni v listopadu a používán výhradně v pouzdře. Na rámečku v oblasti fotoaparátu je však vidět znatelně bledší odstín.

Klepněte pro větší obrázek
Hliníkový rámeček je kolem oblasti fotoaparátu razantně světlejší

Problém se netýká jen červené barvy, ale jak upozorňují příspěvky podpory Apple, postihuje i černou a zelenou. Není také omezen jen na nejnovější řadu iPhonů – podobné defekty pozorují i majitelé iPhonu 11 a iPhonu SE 2. generace. Zajímavé je, že s barvami začal Apple koketovat už u iPhonu XR, na který si nikdo nestěžuje. Jestli společnost změnila postupy povlakování samozřejmě není známo a oficiálního zdůvodnění od Applu se nejspíš nedočkáme.

A majitelé takto „odbarvených“ iPhonů se pravděpodobně nedočkají ani žádné nápravy. Jedná se totiž jen o kosmetický problém, který nemá na používání zařízení žádný vliv. Není to ostatně poprvé, co Apple čelí problémům se změnou barvy. Už v roce 2009 zde byla kauza, kdy žloutla plastová záda bílé verze iPhonu 3GS. Tehdy bylo příčinou nadměrné zahřívání zařízení. Pokud chcete své „hliníkové“ iPhony chránit, nemusí vám pomoci ani pouzdro. Určitě se ale vyvarujte jakémukoli kontaktu telefonu s chemikáliemi a čistícími prostředky, stejně jako jej nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Via AppleInsider

Zdroj