Blouznění zemanovce: Vondráček s poctivou tváří, Gazdík jako velitel koncentráku

3 měsíce starý 82

Miloš Zeman a jeho okolí slaví poslední volební vítězství. | FOTO: ČTK

Stoupenci Miloše Zemana se domnívají, že prezident je obětí strašného spiknutí. Likvidace momentálního prezidenta má být posledním úkolem, který zlovolné politické síly potřebují, aby se zmocnily Česka.

Z různých náznaků už můžeme vytušit, jakým směrem se povede tažení různých dezinformátorů, služebníků Kremlu a skalních stoupenců zatuchlých poměrů posledních let. Jedna ukázka.

Dále čtěte

Koalice SPOLU ()

Týdeník FORUM: 10 úkolů pro Fialovu vládu, rozhovor s následníkem trůnu či Hayato Okamura

číst článek »

Lubomír Man je autorem různých statí ideologicky celkem jednoznačného obsahu. Kolik uhodilo, pochopíme, když si na webu vasevec.parlamentnilisty.cz přečteme, jak autor sám sebe charakterizuje: „Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.).“

Vznik webu Vaše věc podnítil politik „všech azimutů“ Jiří Paroubek, takže ladění tamních článků nepřekvapí.

Dne 16. října tam jistý Lubomír Man napsal: „Pražská kavárna vyhrála volby a poslední překážkou na její cestě k absolutnímu ovládnutí české země a jejího lidu je Hrad a prezident Miloš Zeman, který v něm se svým štábem sídlí… A to tak, že se zaútočí proti jeho oddanému štábu a na jeho místo se postaví štáb nový, oddaný už nikoli jemu, ale pražské kavárně. Ta ho bude na Hradě účinně izolovat, a to až do doby volby prezidenta nového v roce 2023, čímž kavárna pro vše, co nám chystá, bude mít volný terén.“

To je skutečně legrační. Miloš Zeman nemá ani vlastní telefon, jak se ukázalo, ale izolovat ho chce „pražská kavárna“. K Zemanovi nikdo nesmí, ale mohou za to temné síly, ne lidé, kteří kolem Zemana vytvořili neprostupnou hradbu.

Pak se tam líčí, jak se nyní „hlavní útok“ vede proti Zemanovu „štábu“. „Předseda sněmovny Vondráček, na jehož hlavu se v přítomnosti slétají hromy a blesky všech našich prostituujících se médií, se do aféry zamotal víceméně jen proto, že byl ve špatnou dobu na špatném místě. Ale i to bylo kavárníky nakonec shledáno příhodným, protože Vondráček je členem ANO a do budoucích jednání sněmovny bude užitečné, bude-li mít z minula na hlavě škraloup co nejtlustší.“

Dále čtěte

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

Nenechme se ukolébat! Oslabenou demokracii posilují svobodná média, podporujte je i dál

číst článek »

To bychom měli už také vyřízené, protože Vondráčka mezitím odepsal sám Andrej Babiš. Pan Man ale stačil ještě předtím, než Vondráček upadl v nemilost,  nebohého muže vylíčit velmi dojemnými slovy:

„A tak se stalo, že se tento nejvyšší představitel sněmovny ocitl v pátek večer na obrazovce ČT 24 vedle tváře poslance STANu Gazdíka, kterému moderátor Řezníček jako hlavní prokurátor ve veřejném televizním slyšení proti třetímu nejvyššímu ústavnímu činiteli určil roli prokurátora pomocného. Dlouhé minuty tak měl národ možnost pozorovat dvě tváře. Vlevo upřímnou, dobráckou a poctivost prokazující tvář poslance Vondráčka a jeho oči, vyjadřující úžas i bolest nad tím, v jakou spikleneckou obludnost dokázaly presstitutky obrátit jeho návštěvu u prezidentova lůžka, a vpravo sprostou a surovou tvář Gazdíkovu, do níž jako by se zkoncentrovalo veškeré zlo, zášť i morální bída světa.“

Nakonec skutečné vyvrcholení tohoto literárního dílka: „Skoro přesně takhle vypadal velitel osvětimského koncentračního tábora Höss, říkal jsem si, když jsem tu zlou tvář pozoroval, a v duchu jsem vděčně blahořečil faktu, že po čtyřicítce si za svůj vzhled už můžeme sami. A téměř jsem se v tu chvíli modlil za to, aby teď, v tento moment, sledoval program ČT 24 celý národ a viděl totéž, co vidím já.“

To už je naprosto dokonalé. Vondráček je tedy nejspíš něco jako Ježíš, takže by stačilo na obrazech ukřižování jen zachytit jeho „upřímnou, dobráckou a poctivost prokazující tvář“ a „jeho oči, vyjadřující úžas i bolest“.

Dále čtěte

Jan Křesadlo. (cs.wikipedia.org)

Kupte si knihu Jana Křesadla Skrytý život Cypriána Belvy

číst článek »

No a Gazdík? „Takhle vypadal velitel osvětimského koncentračního tábora Höss.“

Jenže smůla. Mezitím se ukázalo, že Vondráčka do nemocnice propašovalo Zemanovo okolí bez vědomí lékařů. Lékaři sami soudí, že Zeman není momentálně schopen ve své funkci pracovat, a nevypadá to do budoucna moc slavně. O důvodech posledních dvou hospitalizací prezidenta (ta poslední rozhodně nevypadá na „plánovanou“) nemáme informace prakticky žádné. Hrad nás zásobuje jen fantasmagoriemi o dehydrataci, únavě a rekondičních pobytech. Od Zemana samotnému nemáme jediné autentické a ověřitelné vyjádření, ale měli jsme věřit tomu, že je schopen ještě o něčem rozhodovat.

Nemělo by cenu se zabývat výplody nějakého okrajového pisatele. Že je na svém webu zveřejňuje neúspěšný a zahořklý Jiří Paroubek, taky není velká díra do světa. Dobře to ale dokumentuje mentalitu, která v některých kruzích panuje, a strategii, jakou budou chtít přátelé Kremlu použít vůči nové vládě, senátu a demokratickým stranám. Je to metoda, kterou úspěšně používal Donald Trump. Lžete, obviňujte bez důkazů, vykládejte absurdity a dělejte to se vší vervou a pořád kolem dokola. Ono se něco uchytí.

Zdroj