Bohemians čarovali v Hradci Králové. Teplice díky Filovi porazily Zlín

před 2 měsíce 84

ČTK

Klokani" v nejvyšší soutěži nezvítězili popáté za sebou, z toho počtvrté remizovali, a v neúplné tabulce jsou devátí. Hradec vyhrál jediné z posledních sedmi kol a patří mu jedenácté místo.

Teplice zdolaly na svém hřišti 2:1 Zlín. Domácím zařídil vítězství v úvodním utkání jarní části sezony dvěma góly v 36. a 62. minutě útočník Daniel Fila, za hosty se trefil v 59. minutě střídající záložník Tom Slončík.

Severočeši uspěli v nejvyšší soutěži po třech duelech a jsou na desátém místě neúplné tabulky, navíc odehráli o zápas méně. "Ševci" zůstali předposlední o skóre před Českými Budějovicemi, oproti kterým mají utkání k dobru.

"Skláři" bodovali doma v lize po dvou utkáních a dnešnímu soupeři nepodlehli na svém hřišti v 17. zápase v řadě. Zlín nenavázal na výhru 2:1 z úvodního vzájemného duelu této sezony ani na triumf 4:0 nad Hradcem Králové v posledním kole podzimní části.

20. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FC Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 36. a 62. Fila - 59. Slončík. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Lakomý - Berka (video). ŽK: Labík - González. Diváci: 3086.

Teplice: Grigar - Kričfaluši, Knapík, Mičevič - Bílek (78. Urbanec), Mareček, Trubač (90.+1 Hronek), Beránek, Labík - Fila (78. Jásir), Gning (86. Čerepkai). Trenér: Frťala.

Zlín: Dostál - Cedidla, Kolář, Didiba, Fantiš (55. González) - Bužek, Nombil (55. Slončík) - Vukadinovič (84. Reiter), Janetzký (68. Ikugar), Bartošák - Schánělec (84. Pidro). Trenér: Červenka.

FC Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:0)

Branky: 32. Čihák, 74. Vašulín - 80. a 83. Shejbal. Rozhodčí: Radina - Váňa, Pfeifer - Kocurek (video). ŽK: Čmelík, Leibl - Hůlka, Hybš, Veselý (trenér), Shejbal. Diváci: 6118.

Hradec: Zadražil - Harazim, Čihák, Leibl - Čmelík, Kučera, Kodeš, Horák - Šašinka (66. Pudhorocký), Pilař (79. Krejčí) - Vašulín. Trenér: Kotal.

Bohemians: Reichl - Křapka, Vondra, Hybš - Köstl (67. Mužík), Hůlka, Beran (90.+7 Kadlec), Kovařík - Kozák (90.+2 Huf), Prekop (67. Shejbal) - Ristovski (90.+7 Jindřišek). Trenér: Veselý.