Boleslav má cenný skalp, jako první vyhrála v Třinci. Sparta doma rozdrtila Kometu

1 měsíc starý 9

Středočeši ztratili v Třinci ve třetí třetině vedení 2:1 a 3:2, bonusový bod jim vystřelil v rozstřelu obránce David Bernad. Oceláři prohráli doma až v desátém utkání, bodovali ale i v šestnáctém zápase sezony.

Narazily na sebe dva týmy s nejlepší aktuální formou. Domácí, kteří vyhráli ve čtrnácti z předchozích patnácti kol, se ujali se vedení ve dvanácté minutě zásluhou svého elitního útoku. Stránský se dostal po své střele k odraženému kotouči a předložil ho Vránovi, který měl před sebou prázdnou branku.

Hosté otočili na přelomu první a druhé třetiny. Vyrovnal Allen, který je v týmu teprve pár dní na hostování z Českých Budějovic při absenci tři obránců (Dlapa, Hrbas, Klikorka). Prosadil se z mezikruží po přihrávce Ciencialy, odchovance Ocelářů, který proti svému mateřskému klubu hrál poprvé. Druhý gól Mladé Boleslavi vstřelil Zohorna zpoza levého kruhu. V závěru třetiny ještě po střele Allena zazněla branková konstrukce.

Očekávaný nápor Třince ve třetí třetině dlouho nepřicházel, přesto ve 48. minutě vyrovnal. Do Hrňovy střílené přihrávky vložil hůl Zadina a puk skončil v horním růžku Krošeljovy branky. Domácí ožili, skóre mohl překlopit Hrňa a Růžička trefil tyč.

Mladá Boleslav odpověděla v 52. minutě. Zohorna se prosadil na pravé straně a uvolnil Luntera, který zakončoval do odkryté branky. Vedení vydrželo hostům jen 43 sekund. Jejich obrana trestuhodně zapomněla na Růžičku, který zblízka vyrovnal.

Prodloužení odehráli aktivněji hosté, šance si vypracovali Zohorna a Cienciala. Mladá Boleslav se v závěru neprosadila ani z přečíslení tři na jednoho, a tak si oba týmy poprvé v sezoně vyzkoušely samostatné nájezdy.

Hostující Bernad uspěl v první sérii hezkou bekhendovou kličkou a po něm ještě ve třetím kole překonal Kořenáře dalším povedeným blafákem Flynn. Oceláři na Krošelje nevyzráli. Hostující gólman postupně vychytal kanonýry Stránského, Zadinu, Růžičku i Vránu.

Sparta nadělovala, Liberec se trápí

Litvínov porazil poslední České Budějovice 3:2, zabral po dvou porážkách a odvrátil hrozbu pádu na dno tabulky. Motor prohrál počtvrté v řadě, přestože po dvou třetinách vedl 2:1. Obrat zařídili Martin Hanzl a polský útočník Pawel Zygmunt, který v 51. minutě rozhodl.

Hokejisté Plzně rozstříleli Hradec Králové 5:1 a připsali si pátou výhru v řadě. Dvěma góly se na úspěchu Západočechů na ledě Mountfieldu podílel obránce Vojtěch Budík. Plzeň je v tabulce druhá, bodově se ale dotáhla na vedoucí Třinec. Hradec Králové je šestý.

Zlín zvítězil na ledě Liberce 4:2 a napravil tak páteční porážku z Plzně. Naopak Bílým Tygrům se i nadále nedaří a prohráli už popáté za sebou, doma neuspěli čtyřikrát v řadě. I přesto zůstávají Severočeši na sedmém místě tabulky, Zlín je jedenáctý. Dvěma góly se na výhře hostů podílel Pavel Kubiš.

Sparta přehrála Brno jednoznačně 6:1. Pražané vykročili za tříbodovým ziskem již během první třetiny, kterou vyhráli 3:1, a uspěli tak po dvou předchozích porážkách v domácím prostředí. Vítězný návrat do Sparty prožil obránce Adam Polášek, jenž se s klubem dohodl na smlouvě do konce sezony. V dresu vítězů se třemi body za dva góly a nahrávku zaskvěl útočník Roman Horák.

25. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. P. Vrána (M. Stránský, M. Růžička), 48. F. Zadina (Hrňa, Jašek), 53. M. Růžička (P. Vrána, M. Stránský) - 17. Allen (Cienciala, Bičevskis), 21. R. Zohorna (D. Šťastný), 52. Lunter (R. Zohorna, Ševc), rozhodující sam. nájezd Bernad. Rozhodčí: Hejduk, Hodek - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Bez diváků.

Sestavy:

Třinec: Kořenář - Gernát, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský, navíc od 47. Adámek - M. Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Hrňa, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák. Trenér: Varaďa.

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Šidlík, Pláněk, Allen, Fillman, Bernad - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - J. Stránský, A. Zbořil, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Bičevskis, Cienciala, J. Strnad. Trenéři: Rulík a Patera.

HC Verva Litvínov - Madeta Motor České Budějovice 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. P. Zdráhal (Jarůšek), 42. M. Hanzl (Kudla), 51. Zygmunt (Havelka) - 11. Slováček (Pýcha, Plášil), 24. Jonák (Venkrbec). Rozhodčí: Kika, Micka - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Bez diváků.

Sestavy:

Litvínov: Godla - Irving, Ščotka, Štich, Cibulskis, Kudla, Demel - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - M. Látal, Gerhát, Válek - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.

České Budějovice: J. Patera - Plášil, Pýcha, Roth, Vydarený, Pavel, Lytvynov - Jonák, Venkrbec, Christov - A. Raška, Gilbert, Michnáč - Z. Doležal, R. Přikryl, Martin Novák - Slováček, D. Voženílek, J. Suchánek. Trenér: Prospal.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Hronek (Perret) - 1. Gulaš (Kaňák), 8. Čerešňák (P. Straka, Eberle), 11. Budík (Kracík), 23. Suchý (Gulaš, Čerešňák), 34. Budík (P. Straka). Rozhodčí: Pražák, Kubičík - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 6:5, navíc Nedomlel (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Bez diváků.

Sestavy:

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Nedomlel, Hronek, Jank, F. Pavlík, Šalda, Čáp - Smoleňák, Cingel, Jergl - J. Sklenář, V. Růžička ml., Orsava - Perret, Kevin Klíma, Lev - Pilař, Koukal, Kelly Klíma. Trenér: V. Růžička st.

Plzeň: Frodl - Kaňák, Čerešňák, Budík, Stříteský, Vráblík, Kvasnička - Suchý, Kracík, Gulaš - P. Straka, Kodýtek, Eberle - Pour, Rob, Kantner - Stach. Trenér: Čihák.

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. J. Vlach (Lenc, Rosandič), 51. Birner (Lenc, Filippi) - 8. Kubiš (Vopelka), 22. M. Novotný (Karafiát, Kubiš), 26. Ondráček (Gazda), 59. Kubiš (Vopelka, Ferenc). Rozhodčí: Hradil, Horák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Bez diváků.

Sestavy:

Liberec: J. Pavelka - Hanousek, Šmíd, Knot, Rosandič, Kolmann, Derner, Havlín - Pekař, Filippi, Birner - Lenc, Bulíř, T. Rachůnek - Šír, P. Jelínek, A. Musil - Zachar, Hrabík, J. Vlach. Trenér: Augusta.

Zlín: Kašík - Řezníček, Ferenc, M. Novotný, Dluhoš, Gazda, Žižka - Karafiát, Herman, Köhler - Vopelka, Honejsek, Kubiš - Václavek, P. Sedláček, Okál - Šlahař, Poletín, Ondráček. Trenér: R. Svoboda.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Košťálek (Pech), 15. Šmerha (Zikmund, Němeček), 19. R. Horák (Řepík, Sobotka), 30. Řepík (R. Horák, Sobotka), 33. R. Horák (M. Jandus, Němeček), 47. Rousek (Tomášek, Buchtele) - 14. Mueller (Zaťovič, O. Němec). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Bez diváků.

Sestavy:

Sparta: Machovský - M. Jandus, Němeček, Košťálek, Piskáček, Kalina, Tomáš Dvořák, Polášek - Řepík, R. Horák, Sobotka - Buchtele, Tomášek, Rousek - Šmerha, Pech, Říčka - Zikmund, M. Sukeľ, Dvořáček. Trenéři: Hořava a Jandač.

Brno: Vejmelka (21. Klimeš) - Pyrochta, J. Zbořil, O. Němec, Freibergs, F. Král, Gulaši, Hájek - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Klepiš, L. Horký - Vincour, Süss, T. Svoboda - Kunc, Malý, Plášek. Trenér: L. Zábranský st.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Olesz (Valský, Nahodil), 41. Káňa (Ondrušek), 53. Valenta (Burian) - 27. J. Mikyska (Fridrich, Lednický), 33. Lakatoš (Štencel, Marosz). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Bez diváků.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - Valenta, Švrček (42. Škůrek), Dujsík, Vyrůbalík, T. Černý, Ondrušek - Bambula, J. Knotek, Burian - Kucsera, Kolouch, Káňa - Valský, Nahodil, Olesz - Tomeček, Kusko, Gřeš. Trenéři: Moták a Tomajko.

Vítkovice: M. Svoboda - R. Polák, Štencel, Trška, L. Kovář, R. Černý, Koch, Kubeš - Lakatoš, J. Hruška, Schleiss - Mallet, Marosz, Dej - Šišovský, Werbik, Dočekal - Fridrich, J. Mikyska, Lednický. Trenér: Trličík.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. R. Kousal (Poulíček, Nakládal) - 26. Vondráček (Redlich), rozhodující nájezd Lauko. Rozhodčí: Šír, M. Sýkora - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Bez diváků.

Sestavy:

Pardubice: Vladař - Nakládal, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš, Holland, Ďaloga, Vála - Mandát, Poulíček, Svačina - Claireaux, Paulovič, Camara - Tybor, R. Kousal, Blümel - Zeman, Rohlík, Kusý. Trenér: Král.

Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, Rohan, Plutnar, Graňák, Zábranský, Pulpán, Weinhold - Flek, D. Kaše, Lauko - O. Beránek, T. Mikúš, Hladonik - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.