Bolestná slova zdrceného Joža Ráže o smrti kolegy: Hudební odborník. Moc nám pomáhal, truchlí

1 den starý 11

Náhlé úmrtí muzikanta zasáhlo všechny členy kapely Elán. Po Rážovi poslal svému kolegovi do nebe dojemný vzkaz i další člen kapely Ján Baláž. „Byl to můj parťák v nahrávacím studiu a hodně jsme spolupracovali. Jeho odchod velmi těžce nesu,“ uvedl. Výborný muzikant a mistr hudby bude chybět i Vašovi Patejdlovi. „Jano byl můj kamarád, spolupracovník a parťák. Jeho ztrátu nesu velmi těžce a je mi to strašně líto,“ napsal se žalem.

ČTĚTE VÍCE: Hadrbolcová prodělala mrtvici, pak putovala do LDN. Není na tom dobře, smutní kolegyně z branže

Dojemný vzkaz zveřejnila na svých sociálních sítích i kapela Gioia, se kterou Červenka také spolupracoval. „Právě jsme se dozvěděli smutnou zprávu. Navždy nás opustil náš dobrý kamarád Janko Červenka, slovenský zvukový a masteringový inženýr v Sound Service, dvorní zvukový mistr Elánu. Odpočívej v pokoji, kamaráde, jednou se všichni setkáme ve tvém nebeském nahrávacím studiu. Budeš nám moc chybět,“ stálo v bolestných řádcích.

A reakce na sebe nenechala čekat ani ze strany kapely Metalinda. „Dnes nás opustil kamarád, souputník, král zvuku, mixu, masteringu. Před pár dny jsme si volali a dnes máme oči pro pláč. Děkujeme, že jsi při nás dlouhá léta stál, a děkujeme za pomoc u našich alb.“

Informaci o úmrtí legendárního hudebníka přinesl slovenský web Zregionu.sk s odkazem na blízkou osobu Červenky. Příčina úmrtí není zatím známa. Co přesně se stalo, si neumí vysvětlit ani Červenkovi blízcí. Muzikant měl naposledy vydechnout v noci ze čtvrtka na pátek. Příčina smrti prozatím není jasná.

Ján Červenka byl expertem na hudbu, spolupracoval na albech Elánu, Metalindy, Roba Kazíka, Mercely Laiferové, Laca Lučeniče a dalších. Na starosti měl i album Elánu Najvyšší čas z roku 2019.

Zdroj