Bonnie a Clyde. Pancéřované vozy od ČNB budou na Ukrajině převážet raněné

1 měsíc starý 11

Na Ukrajině budou s odvozem zraněných pomáhat Bonnie a Clyde. Tak iniciativa Dárek pro Putina ve spolupráci s charitativní organizací Team 4 Ukraine pojmenovala dvojici pancéřovaných vozů, které vyřadila a bezplatně věnovala Česká národní banka (ČNB).

Foto: Dárek pro Putina

Odjezd darovaných vozů z garáží ČNB.

Článek

Team 4 Ukraine dvojici nákladních mercedesů upraví na sanitní vozy, které budou na Ukrajině sloužit k evakuaci zraněných bojovníků z první linie.

„Do každého z těch aut se vešel v hotovosti fakt ranec. Teď budou ale jezdit s daleko dražším nákladem. Budou vozit naději na záchranu lidských životů,“ informovala iniciativa Dárek pro Putina na Twitteru.

Vozy byly pojmenovány po lupičích Bonnie Parkerové a Clydu Barroowi, kteří ve 30. letech minulého století přepadávali ve Spojených státech obchody, čerpací stanice a banky. Jejich příběh se dočkal i filmového zpracování.

Tohle jsou pancéřovaná auta ve kterých @CNB_cz vozila po republice hotovost. Teď už je ale Národní banka nevlastní. Darovala je našemu nadačnímu fondu za což velmi a velmi děkujeme. 🙏 Jmenují se nově Bonnie a Clyde a @Team4Ukraine1 z nich udělá...⬇️ pic.twitter.com/JvtE5vqpCT

— Dárek pro Putina (@DarPutinovi) February 1, 2023

Výběr jmen po slavných gangsterech leckoho zarazil. „Nechte nám, prosím, prostor nebrat všechno úplně tak vážně,“ vzkázala iniciativa, která v rámci pomoci Ukrajině dokázala vybrat od bezmála 100 000 dárců přes 382 milionů korun na rozličné zbraně a vybavení pro ukrajinské vojáky.

Jedním z nejznámější projektů bylo pořízení modernizovaného tanku T-72. Lidé však přispěli rovněž na munici, drony, sanitky, výcvik vojáků i součásti výstroje.

Sbírka, kterou loni na jaře odstartoval podnikatel Dalibor Dědek, dále pokračuje.

Češi se ve sbírce složili Ukrajině na tank

Domácí

Související témata:

Dárek pro Putina

Zdroj