Bookmakeři lámou ve volbách rekordy, kurzy vede Pavel. Češi prosázeli už téměř 300 milionů

4 měsíce starý 16

Bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel je jednoznačným sázkovým favoritem před druhým kolem prezidentských voleb. Na jeho vítězství je vypsán kurz kolem 1,12:1, zatímco na výhru předsedy hnutí ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše kolem 6:1. Češi už na volbu prezidenta prosázeli skoro 300 milionů korun, vyplývá to z informací sázkových kanceláří.

Před začátkem voleb měl Pavel kurz na celkové vítězství okolo 1,4:1, před druhým kolem klesl a nyní je od 1,1:1 do 1,14:1. Naopak Babišův kurz stoupl z 3,5:1 na 6:1 až 6,5:1. Na výhru v prvním kole byl mírným favoritem Babiš, ale nakonec v něm uspěl Pavel se ziskem 35,4 % hlasů těsně před svým soupeřem s 34,99 %.

Hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák za svoji kariéru prý jen málokrát zažil tolik zvratů jako před prvním kolem volby a během hlasování. „Kurzy se měnily velmi výrazně. Andrej Babiš začínal s kurzem 1,75:1 na vítězství v prvním kole a končil s 6,5:1. Zvratů bylo hodně,“ popsal sobotní dramatický vývoj ve Zprávách na CNN Prima NEWS.

„Ti, kdo tipovali Andreje Babiše jako vítěze prvního kola, se dlouho bavili, v posledních minutách se ale karta obrátila. Naopak sázkaři, kteří věřili ve vysokou volební účast nad 65 procent, vyhráli. Můžeme jim jen gratulovat,“ doplnil s tím, že většina lidí však sází hlavně na celkového vítěze.

Za jeden tiket i přes milion korun

V Tipsportu bylo ke konci prvního kola prosázeno 165 milionů korun, u Fortuny 105 milionů korun a u Chance lidé prosázeli 13 milionů. Ostatní tuzemské kanceláře údaje nesdělují. Letošní volby jsou pro sázkaře podle kanceláří atraktivní a je jasné, že objem sázek překoná rekord z roku 2018. Tehdy lidé na prezidentské volby v Česku vsadili asi 285 milionů korun.

Nejvyšší výhra v prvním kole voleb dosáhla u Tipsportu přes 630 tisíc korun, u Fortuny jeden ze sázkařů vsadil na Pavla 300 tisíc v kurzu 2,7:1 s výplatou 810 tisíc korun. Nejvyšší sázkou v Tipsportu je z prosince 1,168 milionu korun v kurzu 3:1 na vítězství Babiše. Další tiket ze začátku letošního roku v hodnotě 1,1 milionu korun zakoupil sázkař, který věří v prohru bývalého premiéra.

Sázkové kanceláře spustily po skončení prvního kola příjem sázek na kolo druhé. Od té doby přijímají hlavně tipy na Pavlovo vítězství. Ve Fortuně na něj již obdrželi vklady za více než šest milionů korun, na Babiše zatím zhruba půl milionu. Jeden sázkař v kurzu 1,13:1 vsadil na Pavla 960 tisíc korun. Jeden z tipujících v Chrudimi pak věří, že na Hradě zasedne Babiš, vložil na to u Chance 270 tisíc korun s kurzem 3,6:1.

Zdroj