Bouře kvůli reklamě supermarketu s protinacistickým heslem. Němci vyhrožovali bojkotem

před 3 měsíce 81

Vzhledem k politicky neklidné době se Simmel nedávno rozhodl doplnit své reklamní letáky o politické prohlášení, píše deník Bild. Na letáky nechal uvést slogan: „Za demokracii, proti nacistům".

ČTĚTE TAKÉ: Protest proti pravicovému extremismu v Berlíně. Dorazilo 150 tisíc lidí, plánují lidský řetěz

Očekával spíše povzbudivé reakce, opak se stal pravdou. Na sociálních sítích se vzedmula masivní kritika. Objevily se dokonce i výzvy k bojkotu jeho obchodů.

Simmel se proto rozhodl celou záležitost vysvětlit. „Někteří se cítili touto formulací uraženi, za což se omlouvám. Termín ‚nacisté‘ nebyl mířen proti lidem, kteří nesouhlasí se současnou vládou,“ napsal podnikatel na sociální síti X a dodal, že i on sám je se současnou politickou situací v zemi nespokojen.

„Miluji svobodu a demokracii a zasazuji se o ně. V mém pojetí jsou nacisté pravicoví radikálové, kteří chtějí zrušit naši demokracii, oslavují Hitlerovu éru a chtějí se vrátit k systému, který pohrdá lidskostí. Systému, v němž byli odpůrci nebo lidé, kteří nevyhovovali určitým normám, pronásledováni a vražděni,“ dodal s tím, že Němci nemohou dopustit, aby se do čela země dostala extremistická strana.

Jednou z nich je i krajně pravicová strana AfD (Alternativa pro Německo), které v Durynsku i Sasku v poslední době přibývají podporovatelé.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Nezvládnutá migrace živí extremismus, tvrdí Šándor. Německo neumí řešit bezpečnost svých ulic

Přečtěte celý článek