Brankář Courtois se naštval kvůli množství zápasů: Nejsme roboti, UEFA jde jen o peníze

3 měsíce starý 15

„Nejsme roboti. Je to pořád jen víc a víc zápasů a méně odpočinku pro nás. A nikoho to nezajímá. Kdy budeme mít pauzu? Nikdy,“ uvedl Courtois s odkazem na přeplněný kalendář, který se za poslední rok a půl kvůli koronavirové pauze ještě více zahustil.

V Lize mistrů i některých dalších soutěžích bylo třeba odehrát stejný počet zápasů v kratším čase. Letní pauzu pak ještě zkrátily kontinentální šampionáty v Evropě a Jižní Americe a ani v příštím roce nebude program volnější. Mistrovství světa v Kataru je naplánováno na listopad a prosinec, tedy na období uprostřed klubové sezony. Už v červnu 2023 je přitom na programu finále Ligy národů.

Jde jim jen o jejich kapsy

FIFA by navíc ráda rozšířila mistrovství světa klubů a uvažuje se i o zkrácení cyklu pořádání světového šampionátu na dva roky. „Příští rok bude MS v listopadu, pak budeme muset hrát zase až do konce června. Akorát se zraníme,“ zlobí se Courtois, podle něhož není vůbec čas na regeneraci.

UEFA se sice plánu na MS po dvou letech postavila a zamítla i vznik Superligy, o niž usilovaly elitní kluby, podle Courtoise ale ani evropští funkcionáři o dobro hráčů nedbají. „Jsou sice proti Superlize, ale dělají to samé – jen přidávají další zápasy. Vytvořili další soutěž (Evropskou konferenční ligu,  pozn. red.). Je to úplně stejné,“ prohlásil. „Sice se vztekají, když chtějí kluby Superligu, ale o hráče se nestarají. Jde jim jen o jejich kapsy,“ dodal.

Zdroj