Bratislavský bezdomovec dostal pokutu, že byl při zákazu vycházení na ulici. Podepsal ji

1 měsíc starý 8

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Bratislavský bezdomovec dostal pokutu, že byl při zákazu vycházení na ulici. Podepsal ji

Muže zastavila hlídka v centru slovenského hlavního města v sobotu 13. března a zjistila, že se pohybuje na veřejnosti, aniž by se na něj vztahovala některá z výjimek z aktuálně platného zákazu vycházení.

„Z tohoto důvodu byla muži udělena pokuta ve výši 100 eur. Osoba s pokutou a její výší souhlasila, co potvrdila podpisem na příslušném tiskopisu,“ uvedl Szeiff.

Na případ upozornilo občanské sdružení Vagus, které se věnuje pomoci lidem bez domova. Bezdomovec žije v Bratislavě na ulici už několik let, ale trvalý pobyt má stále v obci Slovenská Ľupča na středním Slovensku.

„Porušil tím také zákaz vycházení mimo okres. Policii před pokutou nezastavila ani informace, že člověk nemá domov. Pán měl respirátor a měl u sebe potvrzení o překonání nemocni covid-19,“ konstatovalo sdružení.

Sdružení Vagus upozorňuje, že lidé bez domova nemají možnost dodržovat zákaz vycházení.

„Jen v Bratislavě žije mnoho lidí bez domova, kteří sem přicestovali z jiných regionů a nemají možnost vrátit se zpět. Pokutování těchto lidí způsobí prohlubování jejich krize a zvyšování dluhu, který nejsou s to splácet,“ konstatovalo sdružení, které požádalo policii, aby upustila od pokutování bezdomovců a zrušila dosud udělené pokuty.

podpis
Zdroj