Brazilci mají Neymara po krk. Jsi nejen tlustý, ale i rozmazlený, vyčítají mu

2 měsíce starý 53

Neymara začátek sezony nezastihl v nejlepší formě. Přesto se minulý pátek stal nejlepším brazilským střelcem v historii kvalifikace na mistrovství světa. Proti Peru uzavřel skóre na 2:0 a zvýšil počet svých vstřelených gólů na 12, čímž se vyšvihl před Zica a Romária, kteří mají o trefu méně, píše web sport.es.

Přesto na něj dál ze všech stran prší kritika. Brazilští fanoušci i fotbaloví komentátoři mu od léta vyčítají, že mu narostlo břicho. Když se proti jejich kritice bránil, začali si stěžovat na jeho popuzené reakce a nedostatek sebereflexe. Mnoho z nich žádá, aby ho reprezentační kouč Tite přestal stavět a nechal ho na lavičce, dokud se sebou něco neudělá.

„Je to rozmazlený, špatný člověk, nedůležitá osobnost, nedokáže se ovládat, v reprezentaci si dělá, co chce,“ spílají mu lidé na sociálních sítích i někteří experti během televizních a rádiových fotbalových přenosů.

„Nevím, co víc mám v národním dresu dělat, aby mě lidé respektovali. Neustále mě tady někdo uráží,“ reagoval Neymar na neustále se opakující výtky týkající se jeho osoby.

Běžte do háje, tanec pokračuje

Neymar čelil kritice už v srpnu poté, co paparazzi zveřejnili fotky z jeho jachty, na níž je vysvlečený do půli těla. Další vlnu schytal začátkem září po svém velmi špatném výkonu proti Chilanům, které Brazilci nakonec udolali 1:0. Během zápasu byl Neymar velmi podrážděný a po potyčce s Chilanem Guillermem Maripánem si koledoval o vyloučení.

„Hráli jsme dobře? Ne. Vyhráli jsme? Ano. Tak běžte do háje. Tanec pokračuje,“ ohradil se ostře útočník PSG, který zveřejnil nové fotky, kde ukazuje své tělo, aby dokázal, že problémy s nadváhou jsou pryč. Svým kritikům pak vzkázal, že další zápasy už odehraje v dresu, které je o číslo menší. „Měl jsem velikost L, ale už mám ideální váhu. Příště už si obléknu M,“ napsal před utkáním proti Argentině. To bylo nakonec ukončeno po šesti minutách hry, neboť Brazilci nařkli Argentince z toho, že porušili covidová opatření v zemi.

Zatímco Neymarovi spoluhráči z PSG, jako například Kylian Mbappé, si z něj dělají legraci a výtky směřující na jeho nadváhu komentují spoustou rozesmátých smajlíků, brazilský kouč Tite se Neymara zastal. „Na začátku sezony mají všichni hráči problém s kondicí. Neymar není žádná výjimka. Stává se to všem, některým víc, jiným méně,“ uvedl Tite. „Neymar není v nejlepší formě, jeho váha je však v pořádku“, zastal se hvězdného útočníka i reprezentační kondiční trenér Fabio Mahseredjia.

Zdroj