Británie má nejvyšší denní přírůstek nakažených za posledního půl roku

2 měsíce starý 43

foto Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid v parlamentu 12. července 2021.

Londýn - Británie dnes oznámila nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledního půl roku, infekce se nově potvrdila u 54.674 lidí. Mezi nakaženými je i britský ministr zdravotnictví Sajid Javid. Ten dnes podle serveru stanice BBC uvedl, že měl pozitivní test na covid-19, má ale jen velmi mírné příznaky onemocnění. Javid upřesnil, že již dostal obě dávky vakcíny proti covidu-19.

V příspěvku na twitteru Javid popsal, že se v pátek necítil úplně ve své kůži, a tak si udělal rychlotest. Ten mu vyšel pozitivní. Nyní se ministr podle svých slov izoluje doma se svojí rodinou a čeká na výsledky PCR testu.

"Jsem vděčný za to, že jsem podstoupil dvě dávky vakcíny a mé příznaky jsou zatím velmi mírné," řekl Javid. Ministr zároveň Brity vyzval, aby se nechali co nejdříve očkovat.

Javid před necelými třemi týdny vystřídal ve funkci ministra zdravotnictví Matta Hancocka. Ten odstoupil poté, co vyšlo najevo, že se objímal a líbal se svojí poradkyní, a porušil tak protiepidemická opatření.

Denní přírůstky nakažených v Británii byly v posledních čtyřech dnech nejvyšší od 15. ledna, kdy úřady oznámily 55.761 případů nakažených. V tu dobu v zemi pomalu odeznívala druhá vlna epidemie. V pátek Británie ohlásila přes 50.000 případů nákazy koronavirem, ve čtvrtek se jejich počet 50.000 blížil.

Počty nakažených rostou v zemi se zhruba 66 miliony obyvatel už skoro dva měsíce. Jak ale upozorňuje agentura Reuters, vývoj z posledních týdnů nasvědčuje tomu, že díky jedné z nejrychlejších vakcinačních kampaní na světě se v Británii podařilo oslabit vazbu mezi vývojem statistiky infekcí a dalšími hlavními ukazateli. Počty hospitalizací a úmrtí zatím na rozdíl od pozitivních testů zůstávají daleko pod maximy z uplynulé zimy.

Dnes Británie oznámila 41 úmrtí v souvislosti s covidem-19, v pátek to bylo 49 zemřelých.

Zdroj