Británie uvažuje o zpřísnění pravidel prodeje cigaret. Znamenalo by zákaz kouření pro příští generaci

2 měsíce starý 8

Britský premiér Rishi Sunak uvažuje o tom, zda prosadit jedny z nejpřísnějších protikuřáckých opatření na světě, která by v praxi znamenala zákaz prodeje cigaret příští generaci, informuje zpravodajský server The Guardian.

Londýn 18:55 23. září 2023 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuřák | Foto: Luka Malic | Zdroj: Unsplash | Licence Unsplash,©

Nejmenované vládní zdroje listu řekly, že premiér zkoumá, zda by bylo možné zavést podobná opatření, jaká loni v prosinci schválil Nový Zéland.

Britové týdně vyhodí pět milionů elektronických cigaret, jen 17 procent z nich je recykluje správně

Číst článek

Ten zavedl postupné zvyšování věkové hranice pro prodej tabákových výrobků. Lidé narození po roce 2008 si tak nebudou moci koupit na Novém Zélandu cigarety ani po dosažení plnoletosti.

Britský premiér podle informací The Guardian také stále uvažuje o tom, zda zavést pokuty ve výši deseti liber (280 Kč) za promeškání kontroly u praktického lékaře či vyšetření v nemocnici.

Sunakova kancelář nepopřela, že premiér uvažuje o zpřísnění protikuřáckých zákonů.

Nákup cigaret je v Británii povolen od 18 let. Dříve to bylo už od 16 let, ale věkovou hranici v roce 2007 zvýšila tehdejší labouristická vláda.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj