Britové se děsí prázdných regálů, skoupili vánoční pudinky. Zmizelo jich půl milionu

2 měsíce starý 44

S koncem září udeřila na Británii logistická krize, kterou způsobil pobrexitový odchod kvalifikovaných řidičů do kontinentální Evropy a také pandemie. Nejvíce se to projevilo na nedostatku pohonných hmot, které neměl kdo rozvážet do čerpacích stanic.

Ani v současnosti není situace v zemi kdovíjak růžová. Místní se navíc potýkali také s výpadky oblíbených potravin v obchodech a bojí se, že by se něco podobného mohlo opakovat v ten nejméně vhodný čas – před Vánoci. Rozhodli se proto vzít situaci do vlastních rukou.

Už v září tak začalo v Británii předvánoční šílenství. Lidé vzali regály útokem a soustředili se zejména na jeden konkrétní produkt – vánoční pudink. Těch Britové nakoupili za pouhý měsíc téměř půl milionu. Jde tak o meziroční nárůst v prodejích o 76 %.

Tradiční britský pudink se sice povětšinou připravuje už několik týdnů před Vánocemi, současná nákupní horečka ale evidentně souvisí více s trvající logistickou krizí.

Houfně se ale neskupují jen pudinky. Meziročně stoupl v září o 5 % také prodej hraček a o 10 % prodej produktů v dárkovém balení. O desítky procent vylétly i prodeje her, mražených potravin a blahopřání. Informoval o tom britský web Sky News.

Zdroj