Britové zajatí na Ukrajině navrhli výměnu za proruského politika

5 měsíce starý 146

foto Proruští separatisté procházejí kolem poškozených obytných budov v ukrajinském Mariupolu, 16. dubna 2022.

Moskva/Kyjev - Ruská státní televize dnes zveřejnila video, na němž dva Britové bojující za Ukrajinu a zadržení ruskou stranou v Mariupolu žádají, aby je Ukrajinci vyměnili za proruského politika, který je v ukrajinském zajetí. Zhruba ve stejnou dobu zveřejnil server Ukrajinska pravda video, na němž proruský ukrajinský poslanec Viktor Medvedčuk nabízí, aby ho vyměnili za obránce Mariupolu a otevření humanitárního koridoru z tohoto jihoukrajinského města.

O zadržení dvou britských občanů, kteří bojovali na ukrajinské straně proti ruské invazi a byli zřejmě minulý týden zadrženi v Mariupolu, informovala už dříve britská média. Podle nich jde o bývalého britského vojáka Shauna Pinnera, který je podle nedělních informací Sky New v Doněcké oblasti ovládané proruskými separatisty. Druhým zadrženým britským občanem je Aiden Aslin, který se podle televize Sky News připojil k ukrajinskému námořnictvu už v roce 2018 a žádal o ukrajinské občanství.

Dnes ruská televize Rossija 24 odvysílala video, na němž tito dva muži žádají britského premiéra Borise Johnsona, aby jim pomohl dostat se domů a vyměnil je za Medvedčuka. Zhruba ve stejnou dobu zveřejnil ukrajinský zpravodajský server video, na němž Medvedčuk žádá ruského prezidenta Vladimira Putina a ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby ho vyměnili za obránce Mariupolu a obyvatele, kteří jsou v tomto městě. To je v ruském obležení.

Válka na Ukrajině … SLEDUJEME ON-LINE

Zdroj