EURO 2020

Česko 0:1 Anglie

Sledovat online

Britské děti do 18 let mohou prostřednictvím nové služby nahlásit své nahé fotografie a videa, jichž si všimnou na internetu. Mohou tak zablokovat jejich sdílení nebo mu předejít. Služba spuštěná v úterý je první svého druhu a nabízejí ji Nadace pro sledování internetu (IWF) a charitativní organizace Childline, uvedla nadace Thomson Reuters Foundation.

Londýn 22:31 22. června 2021

„Dá mladým lidem sílu a důvěru, aby tyto obrázky nahlásili a ujistili se, že se na internetu nedostanou do špatných rukou,“ dodala Hargreavesová | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Obrázky dětí se sexuálním podtextem jsou často sdíleny bez souhlasu dětí a aktivisté upozorňují na vzestup digitálního obtěžování a zneužívání zejména dívek.

Přispěla k tomu i skutečnost, že lidé tráví kvůli koronavirové pandemie více času u počítače.

Pornhub čelí žalobě. Třicítka žen se brání tomu, že zveřejnil videa jejich znásilnění nebo zneužití

Číst článek

Jakmile se takové obrázky někde objeví, může se to zdát být pro oběti beznadějné, upozornila šéfka Nadace Susie Hargreavesová.

„Tento nástroj je první na světě,“ řekla. „Dá mladým lidem sílu a důvěru, aby tyto obrázky nahlásili a ujistili se, že se na internetu nedostanou do špatných rukou,“ dodala Hargreavesová.

Nadace nahlášené snímky posoudí a zařídí jejich odstranění, pokud porušují zákon.

Organizace uvedla, že na internetu roste počet fotografií nahých dětí, které pořídily ony samy. Jenom během prvních tří měsíců roku dostala nadace hlášení o 38 tisících problematických fotografií. Za stejné období minulého roku jich bylo 17 500.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Česko - Anglie 0:1. Fotbalisté na Euru ve Wembley prohráli nejtěsnějším rozdílem, trefil se Sterling

  2. Ministři financí Visegrádské skupiny jednali ve Varšavě o ozdravení veřejných financí po pandemii

  3. Britské děti mohou nechat odstranit své nahé fotky a videa z internetu. Služba má zabránit zneužívání

  4. Další nehoda u Přáslavic na dálnici D35. Střetla se tři auta, jeden člověk je zraněný

  5. Žaloba na premiéra Babiše je hotová. Očekáváme ale, že do voleb soud nerozhodne, tvrdí Michálek

  6. Ze spojenců nepřáteli. Před osmdesáti lety Hitler rozpoutal operaci Barbarossa

Aktuální témata

ME ve fotbale 2020 program, Euro 2020, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Olympijské hry 2022, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme