Britský pár skončil místo Španělska v Litvě. Objednali si letištního asistenta, ten si spletl lety

před 1 měsíc 45

Britští manželé cestující s leteckou společností Ryanair na rodinnou oslavu na Costa Brava odletěli místo do Španělska do Litvy. Do chybného letadla je posadil letištní asistent. Toho si 47letý Andrew Gore po amputaci a jeho žena Victoria trpící autismem objednali, aby se včas dostavili ke správnému letadlu.

Londýn 9:24 14. června 2024

Letiště Václava Havla, ilustrační foto

„Byl to neskutečný zážitek, který už nikdy nechceme zažít," uvedl pár (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výprava jako z noční můry začala na letišti v Bristolu. Manželé, kteří kvůli letu brzy vstávali, po nástupu do letadla usnuli. Když se po příletu probudili, za okny nebylo Španělsko. Na displeji mobilního telefonu se objevila zpráva „Vítejte v Litvě“. Přistáli v Kaunasu. Píše o tom web polského deníku Rzeczpospolita.

Manželé o incidentu informovali zástupce společnosti Ryanair. Ti zareagovali okamžitě a zarezervovali jim let do Barcelony. Nejbližší spoj do Španělska nicméně odlétal až následující den a navíc z 200 kilometrů vzdálené Rigy. Letecká společnost tedy objednala také ubytování a transfer na letiště v sousedním Lotyšsku.

Ryanair bude z Pardubic létat do španělské Girony, chartery poletí do Černé Hory i Kalábrie

Číst článek

Na pobřeží Costa Brava manželé dorazili s více než jednodenním zpožděním. Tím ale jejich dobrodružství neskončilo – až o dva dny později dostali svá zavazadla.

„Byl to neskutečný zážitek, který už nikdy nechceme zažít. Naše rodina se bála, že jsme nemocní, a když jsme konečně dorazili, bylo nám špatně,“ uvedl pár.

Mluvčí společnosti Ryanair zdůraznil, že před odletem posádka několikrát oznámí, kam letadlo letí. Dále sdělil, že „speciální asistenční osoba z letiště Bristol“ posadila pár do špatného letadla.

Incident podle mluvčího letiště vyšetřuje správa letiště ve spolupráci s obchodními partnery. Mluvčí dodal, že doklady cestujících před nástupem do letadla kontroluje letecká společnost nebo pracovník u přepážky odbavení.

ČTK

Přečtěte celý článek