Brutální bitku chuligánů řeší Unie klubů. Za krvavé rvačky hrozí exemplární tresty

3 měsíce starý 18

„Vyžádali jsme si všechny podklady od delegovaných osob, rozhodčích, obou klubů i policie. Zkrátka od všech aktérů, kteří se podíleli na bezpečnostní otázce derby,“ uvedla ULK ve svém vyjádření. K mimořádné schůzi o dalším osudu utkání dojde ve středu.

Během slovenského šlágru dvou horkých favoritů na zisk ligového titulu se hrál fotbal pouhých 15 minut. Zbytek připomínal spíš válečnou zónu. Část trnavských příznivců se dokázala dostat na střechu tribuny, pod kterou fandil tábor Slovanu Bratislava. Domácí příznivci vyvěsili transparent s nápisem „Vždycky jsme nad vámi“. Pak na kotel hostů začali házet dýmovnice.

Tuto provokaci fanoušci Slovanu neustáli. Respektive tak to tvrdí bratislavská strana. Názor Trnavy je takový, že někteří bratislavští chuligáni naplánovali obsazení hrací plochy a bitku s rivaly ze Spartaku plánovali delší dobu dopředu. Trávník se každopádně za chvíli proměnil v bitevní pole, jak ukazují videomateriály pořízené z tribun.

Po 45 minutách od začátku hromadné bitky přišel hlavní rozhodčí Filip Glova na trávník a rozpažil. Tím zápas za stavu 0:0 kvůli obrovskému skandálu definitivně ukončil. Bitky si zúčastnili i chuligáni z českých klubů Baníku Ostrava a Zbrojovky Brno. Zapojili se i nechvalně proslulí rváči z Polska a Rakouska.

„Jsou to lidé, kterým nejde o fotbal. Je to nefér. Vůči hráčům, fanouškům i klubům. Po takovém zápase budou trpět všichni,“ dodala ULK. Incidentem je znechucena slovenská i česká fotbalová scéna. O bitce informovala i další zahraniční média. Vzhledem k mezinárodní pozornosti by tak mohly padnout i velmi přísné až exemplární tresty.

Zdroj