Brutální vražda nadějné zpěvačky: Muž o 58 let mladší manželku popravil třemi výstřely

1 měsíc starý 50

21letá Yrma Lydyaová se chtěla stát úspěšnou zpěvačkou a stála na začátku hudební kariéry. Naplnit své cíle se jí už nepodaří. Ve čtvrtek 23. června ji v restauraci Suntory ve čtvrti Del Valle v Mexico City zastřelil její manžel Jesús Hernández Alcocer. „Muž třemi výstřely usmrtil svou manželku. Už je zadržen společně s další ženou, která ho doprovázela,“ uvedl podle deníku Daily Mail šéf bezpečnosti v Mexico City Omar Garcia Harfuch. Žena, kterou policisté společně s Alcocerem zadrželi, mu měla podle svědků podat střelnou zbraň.

Devětasedmdesátiletý právník se při zatčení pokoušel uplatit strážce zákona. Policisté ho však odvezli na stanici, kde se jim po pár hodinách k vraždě přiznal. Motivem hrůzného činu měla být údajná nevěra Lydyaové. Manželé se při večeři pohádali, načež se Alcocer chopil zbraně a třikrát vystřelil. Jedním z výstřelů měl mířit manželce přímo do obličeje.

Zdroje z okolí začínající zpěvačky pro Tvnotas uvedly, že se Alcocer již v minulosti choval násilnicky vůči své manželce. Policie podle všeho evidovala stížnosti ohledně domácího násilí. Lydyaová si měla na svého muže stěžovat během minulého roku.

„Vážíme si projevů náklonnosti vůči Yrmě a naší rodině. Momentálně ale nebudeme poskytovat žádné vyjádření. Žádáme vás o pochopení a podporu v těchto těžkých časech,“ napsali blízcí na zpěvaččině profilu s více než 14 tisíci sledujícími krátce po její smrti. „Vzpomínejte na Yrmu jako na člověka s velkým talentem, radostí a nadšením pro život,“ dodala truchlící rodina.

Zdroj