Buď loajální, díky mně sis vydělala. Trump tlačí na popovou hvězdu Taylor Swiftovou

před 2 měsíce 66

Donald Trump, favorit republikánů na úřad amerického prezidenta, se pokouší získat podporu a nahlodat příznivce svého rivala Bidena i prostřednictvím světa showbyznysu. Nyní se snaží odradit od podpory demokratického prezidenta popovou zpěvačku Taylor Swiftovou.

ČTĚTE TAKÉ: Swiftová vyhrála nad časem. Na Super Bowl přeletěla půl světa tryskáčem, aby podpořila lásku

Hlavní argument? Trump tvrdí, že díky němu si Swiftová přišla na pěknou sumu peněz. „Podepsal jsem a jsem odpovědný za zákon o modernizaci hudby pro Taylor Swiftovou a všechny další hudebníky. Joe Biden pro Taylor nic neudělal a neudělá. Není možné, aby podpořila křiváka Joea Bidena, toho nejhoršího a nejzkorumpovanějšího prezidenta v historii naší země, a byla tak neloajální muži, díky kterému vydělala takové peníze,“ napsal Trump na své sociální síti Truth.

Kromě toho zmínil i současného přítele zpěvačky, kterým je hráč amerického fotbalu Travis Kelce, čerstvý vítěz Super Bowlu s týmem Kansas City Chiefs. „Mám rád i jejího přítele Travise, i když je to možná liberál a pravděpodobně mě nesnáší,“ komentoval dále americký exprezident.

Aktuálně asi největší pěvecká hvězda na světě může svou podporou přesvědčit tisíce amerických voličů.

Sama Swiftová se letos zatím k podpoře jednoho či druhého kandidáta nevyjádřila. V roce 2020 podpořila současnou hlavu státu Joea Bidena.

Terč Trumpových konspirátorů

Swiftová v posledních dnech a týdnech čelí štvavé kampani ze strany Trumpových příznivců z uskupení MAGA (Make America Great Again, v překladu „Udělejme Ameriku opět skvělou“; pozn. red.). Mezi republikány se šířily různé konspirační teorie například o tom, že zpěvačka je financována demokraty a má veřejně prohlásit, že bude volit Bidena.

Trumpův bývalý soupeř z republikánských primárek Vivek Ramaswamy dokonce tvrdil, že Swiftová s Kelcem randí jen „uměle“ právě z politických důvodů.

Právě NFL a Super Bowl mezi republikány značně rezonovaly v souvislosti s konspirační teorií, že nejsledovanější zápas amerického fotbalu bude reklamou pro Bidenovu kampaň. „NFL je naprosto zmanipulovaná ve prospěch Kansas City Chiefs, Taylor Swiftové a pana Pfizera. To vše za účelem šíření demokratické propagandy. Swiftová vystoupí v poločasové přestávce a podpoří Joea Bidena s Kelcem na polovině hřiště,“ nechal se slyšet konzervativní moderátor Mike Crispi, který stojí za Trumpem. Nic z toho, o čem psal, se však během Super Bowlu nestalo.

Trump navíc během Super Bowlu zaujal velmi kuriózním videem, jak sám pozoruje skupinu roztleskávaček, které podle všeho dělají své vystoupení pouze pro něj. Exprezident s nimi lehce tancuje do rytmu, jak je jeho zvykem. Na sociálních sítích se posléze objevila kritika, že kdyby si něco takového dovolil Biden, „republikáni by se mohli zbláznit“.

Přečtěte celý článek