Budova Filozofické fakulty se otevřela. V osudném čtvrtém patře se zatím učit nebude

před 2 měsíce 62

V pondělí 19. února začne letní semestr, vyučovat se bude i v sídle fakulty s výjimkou čtvrtého patra. To zřejmě zůstane uzavřené minimálně do začátku příštího akademického roku, tedy přelomu září a října.

ČTĚTE TAKÉ: Na fakultě přišla o dceru, chce setkání s matkou střelce. Policii nevěřím, říká truchlící žena

Zástupci vedení fakulty nechtěli, aby zaměstnanci a studenti museli do budovy vstupovat poprvé od tragédie rovnou kvůli výuce, protože by to pro ně mohlo být psychicky náročné. V prostorách fakulty by proto v pátek měli být přítomní i takzvaní krizoví interventi poskytující psychologickou pomoc.

Děkanka fakulty Eva Lehečková dříve uvedla, že v budově při tragédii a policejním zásahu vznikly škody zhruba za deset milionů korun. Poničené byly především dveře, které fakulta opravuje. Kvůli uzavření čtvrtého patra hlavní budovy bude část výuky v náhradních prostorách fakulty nebo univerzity.

Sídlo Filozofické fakulty Univerzity Karlovy je uzavřené od 21. prosince loňského roku, kdy se tragédie stala. V lednu se konaly akce Měsíce pro fakultu, které měly pomoci lidem vyrovnat se s tragickou událostí a vrátit na náměstí Jana Palacha akademický život. Měsíc po tragédii, 21. ledna, se hlavní budova částečně otevřela studentům a vyučujícím. Součástí byly minipřednášky, výměna knih či hudební vystoupení. Měsíc pro fakultu vyvrcholil 30. ledna koncertem Pražské filharmonie v Rudolfinu pro studenty a vyučující zasažené fakulty.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Filozofická fakulta vzpomíná na den, který změnil celé Česko

Přečtěte celý článek