Byl introvert a tvrdý byznysmen. Kellner o sobě přestal mluvit, tak mluvili jiní a vznikaly legendy

5 měsíce starý 15

Jako introvert veřejně nerad vystupoval a před devíti lety přestal rozhovory médiím poskytovat úplně. Kellnerovy fotky se objevovaly jen ve výročních zprávách skupiny PPF. Tyto dokumenty se také staly jediným místem, prostřednictvím kterého miliardář osobně promlouval k širší veřejnosti. Dával v nich často důraz na rodinu, co pro něj znamenají jeho kořeny a jak miluje svou práci.

„Někdy se ptám sám sebe: Proč tolik pracuji, proč nejsem víc v klidu? Upřímná odpověď? Předně mne práce pořád baví. Baví mne přemýšlet a vymýšlet, jak věci udělat líp, jinak,“ napsal v poslední výroční zprávě skupiny v roce 2019.

Citované věty do výročních zpráv byly pečlivě voleny a Petr Kellner nad nimi měl absolutní kontrolu. Ta pro něj byla důležitá a při mediální konfrontaci by o ni přišel.

Kellner naznačoval své konzervativní postoje a záleželo mu na tom, aby nebyla PPF spojována s politikou. Její ovlivňování odmítal, nicméně do politiky promlouval a dokázal popostrčit diplomacii celé země k tomu, aby lépe korespondovala s jeho plány.

Buď měl štěstí, čuch na příležitosti, nebo skutečně vliv na politiku. Bylo to vidět v případě Číny a ještě předtím u Ruska. V obou zemí je bez politického krytí velmi těžké uspět. Jestli ale za čínskou expanzi někomu PPF skutečně něco dluží, je to

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Zdroj