Byl tak otylý, že si zlomil kotníky. Teď Kim hubne kvůli nedostatku švýcarského sýra

5 měsíce starý 26

Režim KLDR zveřejnil nové fotografie vůdce Čong-una, na kterých lídr země vypadá na své poměry mimořádně pohuble. Ještě před rokem každý znal severokorejského vůdce jako muže se silnou nadváhou, v roce 2014 byl dokonce tak obtloustlý, že si tlakem vlastní váhy zlomil kotníky. Teď se ale leckdo zajímá o jeho zdraví.

Experti oslovení britským listem Metro si myslí, že lídr KLDR zhubl z několika důvodů. Tím největším je, že v Severní Koreji zuří ekonomická a potravinová krize, která způsobuje hladomor. A to už začínají dopadat dokonce i na jídelníček Kim Čong-una. KLDR kvůli covidu uzavřela hranice, a luxusní zboží ze zahraničí se tak do země těžko dostává.

Čong-un je přitom údajně na zahraniční pochutiny vysazený. List Metro napsal, že vůdce KLDR býval takřka závislý na konzumaci švýcarského sýra. Mimoto si rád užíval smažená kuřata, ruskou vodkou, luxusní koňaky od Hennessy či šampaňské.

„Víme, že má dobré zdroje. Užívá si sýr, je těžký alkoholik a má přístup ke všemu nezdravému jídlu,“ sdělila pro Metro expertka na situaci v KLDR Sojin Lim.

Důvod Kimova hubnutí je ale podle odborníků také politický. Režimu se zkrátka „hodí do krámu“, že vůdce před národem v době kritického hladomoru vypadá hubeně. Kdyby byl nadále obtloustlý, kazilo by to podle expertů morálku v zemi. Takto může Kim Čong-un dokázat, že sdílí strasti svého lidu.

Zdroj