Byla to nehoda, tvrdí Roofe. Útočník promluvil o tom, jak kopl Koláře do obličeje

6 měsíce starý 12

Byla to nehoda, tvrdí Roofe. Útočník promluvil o tom, jak kopl Koláře do obličeje

"Byla to doslova ošklivá nehoda," stojí si za svým anglický útočník i týden po děsivém zákroku.

"Lidé, kteří mě znají, vědí, že takový typ hráče ani člověka nejsem. Nikdy nejdu na hřiště s tím, abych se rval nebo někoho zranil. Chci jen podat dobrý výkon a pomoct týmu vyhrát. O to jsem se taky snažil," řekl Roofe v podcastu Super 6.

Bývalý hráč Leedsu či Anderlechtu ovšem naznačil, že mohl být přemotivovaný. Do utkání přišel v 55. minutě za stavu 0:1 a již za sedm minut hřiště opouštěl s červenou kartou.

"Byl jsem na lavičce a zvlášť jako útočník chcete pomoct. Když jsem viděl míč, bral jsem to tak, že je to dobrá šance," líčil, co předcházelo krvavému střetu.

"Rozhlédl jsem se a viděl, že jsem sám. Pak jsem se otočil zpátky k míči, který se extrémně odrazil. Na hlavičku to bylo moc vysoko, tak jsem to zkusil nohou. Trefil jsem míč první a pak jsem zasáhl toho brankáře, protože běžel přímo proti mně," tvrdil Roofe, kterého čeká disciplinární trest od UEFA.

"V té chvíli jsem si ani nevšiml, že jsem ho kopl do obličeje. Oba jsme upadli, on na tvář. Až když se otočil, viděl jsem tu krev. V první moment je to špatný pocit," prohlásil fotbalista, který byl kritizován za to, že se po faulu ještě usmíval a o stav zraněného brankáře neprojevil sebemenší zájem.

"Jdete ze hřiště a cítíte se mizerně, protože jste zranili jiného profesionálního fotbalistu, i když jste to nechtěli. Byla to nehoda. Byl jsem u míče první a ten brankář se se mnou srazil. Nemohl jsem s tím nic dělat," opakoval osmadvacetiletý fotbalista. "Pro toho gólmana to je špatné. Vážně mu to ublížilo," dodal Roofe.

Slavia v Glasgow vyhrála 2:0 a po předchozí remíze v Edenu postoupila do čtvrtfinále. Její úspěch zastínilo obvinění obránce Ondřeje Kúdely, že v závěru zápasu rasisticky urazil domácího záložníka Glena Kamaru.

Finský reprezentant tmavé pleti nejprve českého hráče naháněl po trávníku a pak ho při domluveném setkání v útrobách stadionu podle slávistů napadl pěstmi. Kúdela popírá, že by soupeři nadával rasisticky. Roofe tvrdí, že Kamara by jinak takhle nereagoval.

Zdroj