Bylo mi potěšením přivítat v Praze saského předsedu vlády Michaela Kretschmera. Se Saskem máme velmi intenzivní přátelské vztahy...

5 měsíce starý 209
Bylo mi potěšením přivítat v Praze saského předsedu vlády Michaela Kretschmera. Se Saskem máme velmi intenzivní přátelské vztahy, které posledních 30 let systematicky rozvíjíme.

Spolupracujeme v řadě oblastí. Jde například o součinnost složek integrovaného záchranného systému, zkvalitňování dopravní infrastruktury či přípravu vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Drážďanami. Mluvili jsme o spolupráci v oblasti výzkumu a vzdělávání a o tom, že bychom mohli vytvořit novou platformu pro setkávání mladých lidí.

Saskému premiérovi jsem také poděkoval za spontánní pomoc v souvislosti s uprchlickou vlnou, která zasáhla Českou republiku po ruské agresi na Ukrajině.

Bavili jsme se taktéž o některých projektech, které souvisí s výzvami, kterým naše země čelí. Jde například o vybudování LNG terminálu v Německu, který by mohl naší zemi pomoci zbavit se závislosti na ruském plynu.

Zdroj