Konkurzní správce Josef Monsport družstvo žaloval o zaplacení 22 milionů korun za nájemné za byty a pozemky. Teď má družstvo zaplatit H-Systemu 18,2 milionu korun s úroky za nájemné bytových domů v Horoměřicích u Prahy v letech 2016 až 2018. V úterý o tom rozhodl Okresní soud pro Prahu-západ, rozsudek není pravomocný.

Praha 15:21 29. března 2022

Za nájemné osmi domů, v nichž je zhruba 60 bytů, kterých se dnešní jednání týkalo, požadoval Monsport asi 21 milionů korun (Ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Soud už Monsportovi loni na podzim nepravomocně přiznal milion korun za pozemky pod řadovými domy. Za nájemné osmi domů, v nichž je zhruba 60 bytů, kterých se dnešní jednání týkalo, požadoval Monsport asi 21 milionů korun.

Soud odročil jednání ve sporu o nájemné za domy po H-Systemu, družstvo předloží další důkazy o majetku

Číst článek

Podle dnešního rozsudku musí družstvo Monsportovi nahradit i náklady nákladů řízení, více než 900 000 korun také musí zaplatit okresnímu soudu jako soudní poplatek.

Společnost H-System uzavřela po založení v roce 1993 se stovkami zájemců smlouvy o výstavbě a převodu bytů a domků v okolí Prahy. Na podzim 1997 zkrachovala, dokončila jen 34 rodinných domů. Tisícovka lidí přišla po pádu H-Systemu celkem o miliardu korun. Majoritní akcionář Petr Smetka si za vytunelování firmy odpykal 12 let ve vězení.

Situace členů Svatopluku je specifická tím, že si byty na vlastní náklady dostavěli, ovšem bez souhlasu konkurzního soudu. Podle předsedy družstva Martina Junka ale lidé měli souhlas bývalého konkurzního správce. Souhlas konkurzního soudu nebyl podle něj v té době zapotřebí.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Chomutovská firma vyrábí obranné ježky i ochranné bariéry pro ukrajinskou gardu

  2. Famufest proběhne ve znamení ‚setkání'. Už ve středu odstartuje multižánrový filmový festival

  3. Bytové družstvo Svatopluk má zaplatit konkurznímu správci 18,2 milionu, rozhodl pražský okresní soud

  4. Ukrajina na jednání v Turecku navrhla Rusku systém bezpečnostních záruk

  5. Posun v kauze otravy řeky Bečva: státní zástupce obžaloval podezřelé z ekologické havárie

  6. ONLINE: Rusko se zaměří na osvobození Donbasu a omezí bojové aktivity u Kyjeva, oznámil Šojgu

Aktuální témata

Cena benzinu, Rusko, Ukrajina, Ukrajina online, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022

Doporučujeme