Bývalá biatlonistka Soukalová vyrazí na turné s novým filmem o svém životě

před 5 měsíce 100

foto Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová na tiskové konferenci k jejímu autobiografickému filmu Pravda se pořád vyplatí, který natočila s režisérem Petrem Větrovským (vpravo), 13. února 2024, Praha.

Praha - Někdejší úspěšná biatlonistka Gabriela Soukalová vyrazí na turné s novým filmem o svém životě. Navštíví města, která jsou spjatá s její sportovní kariérou. Snímek natáčela přes dva roky s režisérem Petrem Větrovským a považuje ho za pomyslnou tečku za svou sportovní kariérou. Soukalová a tvůrci to dnes uvedli na tiskové konferenci v Praze. Autobiografický film Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí vstoupí do kin ve čtvrtek 7. března.

Příběh ženy, která změnila biatlon, stojí v nové upoutávce k filmu o Soukalové. "Doufám, že film dodá energii a sílu lidem, kteří se nenachází v dobré životní situaci, myslí si, že třeba hůř být nemůže. Motivace není nikdy dost a já doufám, že můj příběh někomu pomůže," uvedla Soukalová. Dodala, že promítání filmu bude spojeno s vybíráním peněz do jejího nadačního fondu Gabi, který podporuje lidi s poruchami příjmu potravy.

"Říkala jsem si, že mě mrzí, že jsem za tou kariérou nemohla udělat úplnou tečku. Až příběh bude v kinech, tak to pro mě bude takové pomyslné rozloučení s kariérou," řekla Soukalová.

Snímek, jehož stopáž se zastavila na 98 minutách, doprovodí bývalá mistryně světa a vítězka Světového poháru v biatlonu turné po městech spjatých s její kariérou. Na promítání s besedou a autogramiádou zavítá například do rodného Jablonce nad Nisou, do Nového Města na Moravě, Letohradu či do Hořovic.

Režisér Větrovský uvedl, že je film o biatlonistce nejrůznorodější a nejčlenitější, který kdy točil. Ve filmu vystoupí mimo jiné i sportovní konkurentky Soukalové, například Dorothea Wiererová či Tiril Eckhoffová, trenéři a členové biatlonového realizačního týmu. Pozvání do filmu odmítl například bývalý manžel sportovkyně Petr Koukal či biatlonistka Veronika Vítková.

Soukalová naposledy závodila v březnu 2017. Kvůli problémům s lýtky přišla o zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018. Na jaře téhož roku vydala autobiografickou knihu Jiná, ve které vyprávěla o svém dlouholetém boji s poruchou příjmu potravy i o rozporuplných vztazích s rodiči a ostatními členy týmu. Nejen v biatlonové světě tehdy tato kniha vzbudila velké pozdvižení.

Právě dokončený film pokračuje dál. "Ten příběh není zfilmovaná kniha. Jsou tam i věci z minulosti, které jsem nikdy nikomu neřekla. Je tam i ztvárněná další etapa, dalších šest let mého života. Doufám, že si tam každý divák najde nějakou paralelu," řekla již před rokem při oznámení natáčení snímku Soukalová.

V době vydání knihy byla provdaná za bývalého badmintonistu Petra Koukala, s nímž se v roce 2020 rozvedla. Pak se vrátila k dívčímu jménu Soukalová a navázala vztah s Milošem Kadeřábkem, s nímž má rok a půl starou dceru Izabelu Gabriela. V televizi moderovala pořad o celebritách.

Režisér Větrovský už natočil snímky o slovenském bojovníkovi MMA Attilu Véghovi a nejlepšímu kanonýrovi v historii české fotbalové reprezentace Janu Kollerovi. Nyní pracuje na filmu o bývalém fotbalistovi Tomáši Řepkovi.

Přečtěte celý článek