Bývalá tenistka sklidila za protekci při očkování opovržení Slováků

4 dny starý 16

Dominika Cibulková na fotografii z roku 2019 Foto: Profimedia.cz

Na Slovensku se množí zprávy o údajném protekčním očkování prominentů proti covidu-19 a jedním z důkazů, že se tak děje, je bývalá tenistka Dominika Cibulková (31).

Dominika Cibulková na fotografii z roku 2019 Foto: Profimedia.cz

Bývalá tenistka sklidila za protekci při očkování opovržení Slováků

Ta se podle Denníku N dala očkovat minulý týden v nemocnici na bratislavských Kramárech, za což sklidila pobouření na sociálních sítích.

Eva Kliská, mluvčí nemocnice, potvrdila, že Cibulkovou doplnil do oficiálního seznamu jeden z pracovníků vakcinačního centra. „V seznamu jsou pouze zdravotníci, pracovníci kritické infrastruktury a jiné skupiny, které určí ministerstvo zdravotnictví,“ řekla.

Ředitelka nemocnice Renáta Vandriaková potvrdila, že dotyčný pracovník se už od pondělí na vakcinaci podílet nebude. Cibulková se na sociální síti za protekční očkování omluvila.

"Pokud bych tušila, že se dopouštím vážného pochybení a nevyplňuji jen volné místo v pořadníku, v žádném případě bych možnosti nechat se očkovat nevyužila," napsala.

Slovenský premiér Igor Matovič k tomu uvedl, že Cibulková by podle něj byla „jako stvořená” pro očkovací kampaň, kdy by veřejně známé osobnosti šly lidem příkladem. Součástí takovéto kampaně ale Cibulková nebyla.

"Nemám problém, když denně při tisících naočkovaných lidí budou mimo pořadník veřejně naočkováni tři čtyři s cílem masivní propagace mezi pochybovači," sdělil předseda vlády. "Dělat to tajně není fér," dodal s tím, že od ministerstva zdravotnictví nyní očekává jednoznačné a nezpochybnitelné pořadníky.

podpis

Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí.

Zdroj