Bývalí policisté jdou do voleb. Robert Šlachta se stal předsedou nového hnutí Přísaha, chce bojovat proti korupci

2 měsíce starý 12

Už nějakou dobu se spekulovalo o politických ambicích bývalého elitního policisty Roberta Šlachty, který u sboru skončil neslavně a nakonec se rozkmotřil i se svým zastáncem Andrejem Babišem. Teď se někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu stane jeho politickým soupeřem. Do parlamentních voleb totiž chce postavit kandidátky svého hnutí Přísaha ve všech krajích. Dalšími tvářemi strany jsou Šlachtovi kolegové od policie Tomáš Sochr a Jiří Komárek. Je pravděpodobné, že i další představitelé se budou do velké míry rekrutovat z řad bývalých policistů.

Proč se bývalý polda rozhodl jít do politiky? Mnozí si myslí, že politika je smutný cirkus, mnozí dokonce totální bahno. Chci spravedlivé Česko, proto jdu do politiky,” oznámil Robert Šlachta na tiskové konferenci pořádané ku příležitosti představení hnutí Přísaha. Uvědomuje si prý, že to nebude lehké, ale vždy raději volil složitější cestu, protože věděl, že je to ta správná.

Šlachta se vrátil také ke své policejní kariéře, o kterou zjevně hnutí Přísaha hodlá opřít. “Politici si mysleli, že si nás budou vodit, nikdy za 30 let jsem ani neuhnul. Za každý svůj krok jsem převzal plnou zodpovědnost a tak tomu bude i nadále,” řekl bývalý elitní detektiv, který se svého času těšil značné podpoře veřejnosti. Na vrcholu byl, když v roce 2013 legendárním zásahem svrhnul Nečasovu vládu. Jenže pak se ukázalo, že to bylo spíše jen hlasité plácnutí do vody a z celé kauzy, která se jevila téměř jako únos státu, nic moc nezbylo. Také proto Šlachta podporu veřejnosti postupně ztratil. Objevily se také informace o jeho spojenectví s Andrejem Babišem.

Určitě to bude protikorupčně laděné, program vychází z mé praxe a zkušeností. Politika v mém podání má být pokračováním toho, jakým způsobem jsem doposud pro stát pracoval,” prozradil Šlachta k programu. “Chci, aby se policisté odstřihli od politického tlaku. Aby nikdo nebyl nedotknutelný mimo zákon. Moje loajalita je k České republice.

Foto: Hnutí Přísaha / oficiální

Zdroj