Čapí hnízdo se vrací k soudu. Babišova manažerka si vzpomněla na nové věci

5 měsíce starý 35

Po zhruba dvou měsících bude pražský městský soudce Jan Šott znovu řídit líčení v kauze Čapí hnízdo.

U soudu v pondělí zazní detailní informace ze dvou znaleckých posudků. Oba se týkají možná klíčového svědka případu Andreje Babiše mladšího. V jednom se znalkyně Gabriela Leblová a Jindřiška Záhorská zabývaly jeho zdravotním stavem. Ve druhém pak znalec Aleš Čulík zkoumal, kdo ve skutečnosti podepsal dokumenty k převodu akcií společnosti Farma Čapí hnízdo.

Mluvčí pražského soudu Adam Wenig uvedl, že po výslechu znalců by měli přijít na řadu doplňující výslechy obou obžalovaných - kanditáta na prezidenta Andreje Babiše a bývalé manažerky Jany Nagyová.

Ta je obžalována z dotačního podvodu, prezidentský kandidát Babiš pak z napomáhání dotačnímu podvodu.

Jana Nagyová před pokračováním procesu Seznam Zprávám napsala, že bude chtít ještě vypovídat, než bude dokazování u soudu ukončeno.

„Až díky výslechům svědků jsem si jednak na kdeco vzpomněla a jednak v této souvislosti, by soud mohly zajímat i informace, kterým jsem předtím nepřikládala důležitost,“ uvedla Nagyová. Detaily ale podle svých slov chce říct až u soudu.

Mluvčí Městského soudu Adam Wenig doplnil, že by poté mohly přijít na řadu závěrečné řeči. Během nich by mimo jiné státní zástupce Jaroslav Šaroch mohl také říct, jaký trest oběma obžalovaným navrhuje. K tomu ale dojde nejspíše až v dalších dnech tohoto týdne.

Dění u Městského soudu v Praze budeme sledovat v pondělí on line.

Zdroj