Čas pro českého trenéra, napsal majitel Pardubic. Kari je jednička, reagoval Pastrňák

3 měsíce starý 16

 ČTK

"Je čas pro návrat českého trenéra," vyťukal Petr Dědek na Twitter pár okamžiků po česko-americkém čtvrtfinále. Češi na soupeře absolutně nestačili a po bídném výkonu padli 0:3.

Podruhé za sebou vedl na světovém šampionátu českou reprezentaci Fin Kari Jalonen. Vloni s ní získal bronz po deseti letech a smlouvu má i pro příští sezonu, jež vyvrcholí turnajem v Praze.

Přesto už před letošním MS zaznívaly v českém hokejovém prostředí hlasy, že pokud v Rize a Tampere neuspěje, neměl by pokračovat. Tento názor zastává i majitel Pardubic, podnikatel Dědek.

Na Twitteru se mu ozval útočník David Pastrňák se svým vzkazem.

"Peťo, za mě Kari Jalonen," napsal Pastrňák a přidal symbol zdviženého palce. Forvard Bostonu byl vloni u toho, když národní tým s Jalonenem na střídačce vybojoval bronz.

Pastrňák přispěl sedmi góly a třemi asistencemi v sedmi zápasech. Duel o bronz proti Američanům rozhodl hattrickem. Finský odborník u něj našel zastání.

Letos se Pastrňák ze šampionátu omluvil, po rekordní základní části s Bostonem překvapivě vypadl hned v prvním kole play off proti Floridě. U jednoho ze zápasů série byl jako divák přítomen i Dědek a s Pastrňákem si v Americe osobně popovídal.

Na Twitter tehdy majitel Pardubic vyvěsil fotku s Pastrňákem a Tomášem Noskem, bývalým hráčem Dynama.

Zdroj