Část Čech zasáhly silné bouřky

5 měsíce starý 94
Část Čech zasáhly silné bouřky

„Další potenciálně nebezpečná situace se rýsuje na Příbramsku, Rokycansku a Plzeňsku. Intenzivní bouřky jsou takřka bez pohybu. Očekávejte lokálně intenzivní srážky a nárazy větru,” uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) po deváté hodině večer.

Už večer varoval před situací, která vznikla v jižních Čechách. „Bouřky se zformovaly na linii konvergence (stíhavosti proudění). Tím pádem mohou přecházet přes daná místa „v řadě” a způsobovat lokální přívalové srážky,” popsali meteorologové.

Přívalový déšť zatopil například náměstí v jihočeském Milevsku. Místy jí bylo, smíchané s bahnem, až půl metru. Pronikla až do radnice.

Zatopené náměstí v Milevsku

Foto: Aktu.cz

Výstraha byla vydána i pro jižní a západní část Středočeského kraje a Prahu.

#bouřky #KonvektivniSkupina
‼️Další potentiálně nebezpečná situace se rýsuje na Příbramsku, Rokycansku a Plzeňsku. Intenzivní bouřky jsou takřka bez pohybu. Očekávejte lokálně intenzivní srážky a nárazy větru. V těchto chvílích připravujeme výstrahu, vydáme za nedlouho.⚡️⚡️ pic.twitter.com/Co2vpEp1mN

— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) August 19, 2022

V hlavním městě voda zatopila několik míst. „V souvislosti s vydatným deštěm jsme zasahovali u zatím 14 případů. Jednalo se čerpání vody ze zatopených prostor a lagun na komunikaci,” uvedli pražští hasiči na Twitteru.

Spadl například i strom přes silnici v Českobrodské ulici. Poblíž střešovické vozovny měly problém tramvaje kvůli zatopené výhybce. V ulici Ke Kříži v Uhříněvsi je zase po bouřce zatopený podjezd.

Právě východní částí Prahy se prohnaly nejsilnější deště. Voda dělala problémy například řidičům na D1 v okolí Průhonic. Nestíhala z komunikace odtékat.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj