Část Česka zasáhne mráz i v noci na středu. Může poškodit zeleninu či kvetoucí ovocné stromy

1 měsíc starý 12

Na jihozápadě Čech a severovýchodě Moravy a Slezska bude místy mrznout i v noci na středu. Informoval o tom v úterý Český hydrometeorologický ústav, který prodloužil své předchozí varování před mrazem, který může v tuto dobu poškodit vegetaci, zejména zeleninu nebo kvetoucí ovocné stromy.

Praha 11:42 27. dubna 2021 /--> /--> /--> /-->

Kvetoucí třešeň (ilustrační foto) | Foto: kopcan | Zdroj: Pixabay | CC0 Public Domain,©

Aktuální upozornění platí pro středu od půlnoci do 9.00 pro polohy do 600 metrů nad mořem v Plzeňském, Karlovarském a Moravskoslezském kraji, v západní části Jihočeského, Středočeského a Ústeckého kraje a na severu Olomouckého kraje.

Pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu s ohledem na očekávaný mráz tam doporučují zakrýt zeleninu a nižší rostliny netkanou textilií a stromy případně ošetřit přípravky proti promrznutí.

Na mráz v Česku meteorologové upozorňovali od noci na sobotu, na některých místech pak dokonce zaznamenali rekordní chladno. Například v noci na pondělí byla rekordní minimální teplota na 17 místech v republice, kde meteorologické stanice měří teplotu přes 30 let.

V úterý byly rekordy překonány na 22 místech s delší měřicí tradicí a nejchladněji přitom bylo na stanici Kvilda-Perla, kde teploměr ukázal minus 10,2 stupně Celsia.

ČTK /--> /--> /--> /-->

Zdroj