Čech končí v Chelsea. Klub je nyní ve vynikající pozici, správný čas odejít, řekl

5 měsíce starý 65

Čtyřicetiletý Čech se do managementu Chelsea, kde během jedenácti let vyhrál mimo jiné čtyřikrát anglický titul, Ligu mistrů a Evropskou ligu, přesunul krátce po ukončení profesionální kariéry v konkurenčním londýnském celku Arsenalu.

„Bylo obrovským privilegiem vykonávat tuto roli v Chelsea poslední tři roky. Když má klub nového vlastníka, cítím, že teď je ten správný čas, abych odešel. Jsem potěšen, že klub je nyní ve vynikající pozici, věřím v jeho budoucí úspěchy na hřišti i mimo něj,“ uvedl bývalý kapitán české reprezentace ke svému konci ve funkcionářské pozici pro klubový web.

Jak zmínil Čech, nyní je Chelsea v situaci, kdy panuje optimismus. Pár měsíců zpátky tomu tak nebylo a legendární brankář byl jedním z těch, kteří se strachovali, co bude dál. Jestli třeba nehrozí krach. Kvůli válce na Ukrajině byl totiž dlouholetý ruský majitel Roman Abramovič donucen britskou vládou vzdát se klubu.

Období nejistoty bylo u konce, když Blues odkoupilo konsorcium zastoupené americkým byznysmenem Toddem Boehlym. Ten usedl do čela představenstva a teď musel akceptovat výpověď známé persony. „Petr je důležitým členem rodiny Chelsea. Chápeme jeho rozhodnutí odstoupit a děkujeme mu za jeho přínos v pozici poradce a jeho loajalitu vůči klubu a naší komunitě. Přejeme mu to nejlepší,“ vzkázal Čechovi.

Zdroj