Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska na skále a strávil tam nedobrovolně dvě noci. Až v pondělí nad ránem snesl 49letého muže do údolí záchranářský vrtulník. Muž přestál dobrodružství téměř bez zranění, uvedla policie v bavorském Berchtesgadenu.

Berchtesgaden (Německo) 9:15 14. června 2021

Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska (ilustrační foto) | Zdroj: Wikimedia Commons

Turista si vyšel jen v teniskách a v kraťasech do hor v oblasti Hohes Brett nad údolím Bluntautal v Berchtesgadenských Alpách. Ve sněhu však nedokázal pokračovat a ve zcela provlhlé obuvi čekal na pomoc. Při nákladné záchranné akci ho v noci na pondělí vyzvedl a do údolí přepravil vrtulník.

Čech se vydal v sobotu na několikahodinovou pěší túru společně s jednou ženou. Když nemohl pokračovat, dvojice se rozdělila. Když se muži v neděli už nebylo možné dovolat, žena věc oznámila úřadům. Kolem 23.00 ho na skalní stěně lokalizovala termokamera rakouského vrtulníku.

K vyproštění muže však bylo třeba přivolat mnichovský tým speciálně vycvičený k nočním zásahům. V pondělí kolem 2.00 byla akce ukončena.

„Hraničí to téměř se zázrakem, že v této situaci a s tímto vybavením na stěně přečkal už druhou noc,“ uvedla bavorská policie v tiskové zprávě.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Dvojice Američanů přiznala, že pomohla exšéfovi Nissanu Ghosnovi při útěku z Japonska

  2. Denver s Jokičem v play-off NBA končí, Phoenix ho vyřadil ve čtyřech zápasech. Milwaukee srovnalo

  3. Čech v Alpách uvázl jen v teniskách a kraťasech na skále. Strávil na ní dvě noci

  4. Více než 200 vozidel americké armády projíždí Českem. Konvoj se přesouvá v noci

  5. Vakcínu AstraZeneca by neměli dostávat ani starší 60 let, uvedl zástupce Evropské lékové agentury

  6. V Británii spustila vysílání nová zpravodajská televize. Chce nabízet ‚racionální středový hlas‘

Aktuální témata

MS hokej 2021 program, MS hokej 2021, ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme