Čeká nás série důležitých voleb a je třeba, abychom se dokázali zamyslet nejen nad tím, co nás obklopuje a kam naše země směřuje...

6 měsíce starý 20
Čeká nás série důležitých voleb a je třeba, abychom se dokázali zamyslet nejen nad tím, co nás obklopuje a kam naše země směřuje, ale také sami nad sebou. Chtěl bych vás, každého v tomto sále, k tomuto zamyšlení trochu vyprovokovat a upozornit vás na jeden historický fakt. Občanská demokratická strana byla v historii úspěšná vždy a pouze tehdy, když dokázala masivně oslovit střední vrstvy a když jim byla schopná nabídnout velké vize a komplexní řešení. A naopak, uzavírání se do ideologických táborů či rovnou do politického sektářství není a nebude cesta, která povede ODS v České republice k dalšímu volebnímu úspěchu. To musíme mít na paměti.

Jsme konzervativně-liberální politická strana. To ale neznamená, že jsme zpátečníci, kteří odmítají novinky a pokrok. Znamená to ale, že k budoucnosti přistupujeme s rozvahou, pokorou a zkušeností. Tím, co společnost drží pohromadě, jsou hodnoty. O ty se opíráme a z nich vycházíme. Nemáme ale zavřené oči. Naopak, máme je otevřené a vnímáme vše, co se kolem nás děje. Nebojíme se to pojmenovat a víme, jak si poradit. Taková musí být Občanská demokratická strana!

https://www.ods.cz/clanek/24392-projev-na-ideove-konferenci-projekt-budoucnost

Zdroj