Celostátní akce NCOZ proti ruskému vlivu. Policie v noci zatkla české členy polovojenských jednotek

1 měsíc starý 15

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Ilustrační foto. | FOTO: NCOZ

V noci na středu na území České republiky prováděli příslušníci Národní centrály proti organizovanému zločinu rozsáhlá zatýkání Čechů, kteří jsou součástí paramilitantních skupin, které řídili vyhoštění ruští diplomaté, agenti GRU. Upozornil na to týdeník Respekt. Akce má nadále pokračovat, na zásazích se podílí stovky policistů.

Dále čtěte

Nové číslo Revue FORUM s Jaroslavem Flegrem (Roman Černý)

Jak a kdy porazíme covid? Odpoví Jaroslav Flegr v novém čísle Revue FORUM

V pondělí 12. dubna vychází nové číslo Revue FORUM. V něm najdete velký rozhovor Jana Jandourka s profesorem Jaroslavem Flegrem. Ale to není ...

číst článek »

Národní centrála proti organizovanému zločinu pokračuje v akcích zaměřených proti ruskému vlivu na našem území. Zadržené členy polovojenských spolků policie v tuto chvíli neobvinila, jsou však podezřelí z organizování výjezdů Čechů na Ukrajinu, kteří zde bojovali za proruské separatisty.

Přesný počet zatčených není v tuto chvíli jasný, mělo by jít o 10 až 20 lidí napojených na ruské agenty GRU, kteří byli vyhoštěni českou vládou kvůli ruskému teroristickému útoku na muniční sklad ve Vrběticích. Členové ruských tajných služeb měli zatčené Čechy instruovat.

Mnozí z nich mají mít doma legálně držené zbraně, policie byla podle zdrojů redakce připravena na jejich případnou agresivitu.

„K vašemu dotazu mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Více podrobností sdělit nemohu, neboť podávání informací z trestního řízení má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze,“ uvedl týdeníku Respekt mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej s tím, že nemůže uvádět bližší informace.

Zásah souvisí s aktuální vyhrocenou situací na rusko-ukrajinské hranici, kterou momentálně obklopují ruské tanky. NATO se kvůli tomu obává útoku Moskvy – Ruská federace tuto možnost popřela.

Zdroj